سفر به روستای ازمیغان

سفر به روستای ازمیغان

با رفتن به از میغان هم زمان به شمال و جنوب کشور سفر کنید

سفر کردن به روستای ازمیغان شمال و جنوب کشور را یکجا در نظر گردشگر تداعی می کند. این روستا در یکی از منطقه های خشک ایران قرار گرفته است اما بیشتر مواقع طبیعت انسانها را شگفت زده می کند.

درباره روستای ازمیغان

روستای ازمیغان یکی از روستاهای استان خراسان جنوبی از توابع طبس می باشد. شهرت این روستا به شالیزار ها و درختان نخلش است. جالب است بدانید با وجود اینکه این روستا در منطقه خشکی از کشورمان قرار گرفته اما شغل اصلی مردمش کشت برنج است و تنها روستای است از توابع طبس که در آن برنج کشت می شود. در این روستا دسترسی به آب زیاد است و همین دلیل رونق کشت برنج در اینجاست. کاشت و برداشت برنج از اردیبهشت ماه آغاز و در مهر ماه پایان می پذیرد. با وجود اینکه در تابستان شالیزارهای برنج منظره ی زیباتری را به شما نشان می دهند اما بهترین فصل از نظر آب و هوا برای رفتن به این روستا پاییز است زیرا گرمای هوا شما را اذیت نخواهد کرد. در روستای ازمیغان درختان نخل در مناطق مختلف قد برافراشته اند و همچنین درخت اکالیپتوس و گل محمدی نیز از گیاهان قابل توجهی هستند که در این روستای کشت می شوند.

خانه ها و معماری ازمیغان

خانه ها در ازمیغان با معماری کاهگلی و ترکیب شدنشان با درختان نخل، شالیزارها و رودخانه های خروشان روستایی بکر را در ذهن شما به یادگار می گذارد. در برخی از این خانه های کاهگلی گردشگران می توانند اقامت داشته باشند و یک زندگی روستایی را از نزدیک لمس کنند.

این مقاله رو هم بخونید  دور همی گردشگران در جام جهانی 2018

از دیگرجاذبه های این روستا بقعه تاریخی سید محمد ابن جعفر طیار است که در نزدیکی کوه واقع شده است و گردشگران زیادی هر ساله برای بازدید به این بقعه می آیند. این بقعه نزد مردم روستا ارزش بسیار زیادی دارد.

تخت عروس

تخت عروس تکه سنگ بزرگ سفید رنگی است که شبیه به تخت است و مردم روستا آن را تخت عروس نامیده اند. این قطعه سنگ در کف رودخانه و در مسیر آب خروشان رودخانه قرار گرفته است

اگر به دنبال روستایی بکر و عکاسی در کوچه باغ ها هستید در کوچه پس کوچه های این روستا قدم بزنید.

 

صفحه تورهای ایرانگردی و طبیعت گردی گردشگران را مشاهده کنید

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “سفر به روستای ازمیغان”