Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

بازگشایی موزه حکیم نظامی آستارا

بازگشایی موزه حکیم نظامی آستارا

بازگشایی موزه حکیم نظامی آستارا

آستارا – ایرنا – رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا از آغاز به کار مجدد موزه فرهنگ و آموزش حکیم نظامی این شهرستان بعد از ماه ها تعطیلی خبر داد. داریوش ملک زاده عصر شنبه در آئین بازگشایی این موزه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: موزه حکیم نظامی که به خاطر مشکلات مدیریتی، تعطیل شده بود ، به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران بازگشایی شد.
وی افزود: در آئین بازگشایی این موزه، دانش آموزان حضور داشتند و از اسناد و مدارک فرهنگی و آموزشی شهرستان آستارا بازدید کردند.
وی بیان کرد: مدیریت موزه حکیم نظامی آستارا به صورت موقت به اعضای هیات امنا واگذار شده و تابلوی سر در آن تهیه و نصب شد.
وی زمان فعالیت موزه را از ساعت ۹ تا ۱۴ هر روز اعلام کرد و از شهروندان آستارا خواست، اسناد و مدارک تاریخی خود را برای پربار شدن موزه به متولیان آن تحویل بدهند.
به گفته ملک زاده راه اندازی سیستم گرمایشی و سرمایشی، سرویس بهداشتی و جدا سازی محوطه موزه حکیم نظامی از مدرسه شهید مرحبا از برنامه های اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستاراست.

مدرسه حکیم نظامی آستارا

مدرسه حکیم نظامی آستارا در سال ۱۲۸۷ هجری خورشیدی احداث و بعدها در فهرست آثار ملی ایران ثبت و در خرداد ۹۵ با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به عنوان موزه فرهنگ و آموزش حکیم نظامی افتتاح شد.
تدریس نیما یوشیج بنیانگذار شعر نو در سال های ابتدایی ۱۳۰۰ هجری خورشیدی و دانش آموختگی شخصیت های برجسته علمی، فرهنگی و ادبی کشور در آن، از سوابق این مدرسه است و با دارا بودن حیاط بزرگ، بام های سفالی، در و پنجره های چوبی و شومینه های چدنی ترکیبی از معماری اصیل و بومی منطقه را به نمایش گذاشته است.
شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.

منبع: سایت خبرگزاری ایرنا

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz