Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

بازگشایی موزه حکیم نظامی آستارا

بازگشایی موزه حکیم نظامی آستارا

بازگشایی موزه حکیم نظامی آستارا

آستارا – ایرنا – رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستارا از آغاز به کار مجدد موزه فرهنگ و آموزش حکیم نظامی این شهرستان بعد از ماه ها تعطیلی خبر داد. داریوش ملک زاده عصر شنبه در آئین بازگشایی این موزه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: موزه حکیم نظامی که به خاطر مشکلات مدیریتی، تعطیل شده بود ، به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران بازگشایی شد.
وی افزود: در آئین بازگشایی این موزه، دانش آموزان حضور داشتند و از اسناد و مدارک فرهنگی و آموزشی شهرستان آستارا بازدید کردند.
وی بیان کرد: مدیریت موزه حکیم نظامی آستارا به صورت موقت به اعضای هیات امنا واگذار شده و تابلوی سر در آن تهیه و نصب شد.
وی زمان فعالیت موزه را از ساعت ۹ تا ۱۴ هر روز اعلام کرد و از شهروندان آستارا خواست، اسناد و مدارک تاریخی خود را برای پربار شدن موزه به متولیان آن تحویل بدهند.
به گفته ملک زاده راه اندازی سیستم گرمایشی و سرمایشی، سرویس بهداشتی و جدا سازی محوطه موزه حکیم نظامی از مدرسه شهید مرحبا از برنامه های اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آستاراست.

مدرسه حکیم نظامی آستارا

مدرسه حکیم نظامی آستارا در سال ۱۲۸۷ هجری خورشیدی احداث و بعدها در فهرست آثار ملی ایران ثبت و در خرداد ۹۵ با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به عنوان موزه فرهنگ و آموزش حکیم نظامی افتتاح شد.
تدریس نیما یوشیج بنیانگذار شعر نو در سال های ابتدایی ۱۳۰۰ هجری خورشیدی و دانش آموختگی شخصیت های برجسته علمی، فرهنگی و ادبی کشور در آن، از سوابق این مدرسه است و با دارا بودن حیاط بزرگ، بام های سفالی، در و پنجره های چوبی و شومینه های چدنی ترکیبی از معماری اصیل و بومی منطقه را به نمایش گذاشته است.
شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.

این مقاله رو هم بخونید  بلیط لحظه آخری آنکارا ترکیه

منبع: سایت خبرگزاری ایرنا

 

صفحه تورهای ایرانگردی و طبیعت گردی گردشگران را مشاهده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz