بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا – گردشگران

راهنمای سفر به بارسلون - اسپانیا - آژانس مسافرتی گردشگران شیراز

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا – گردشگران

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا – گردشگران

به شهر رویایی بارسلون خوش آمدید . این شهر پر جمعیت ترین کشور پایتخت و پرجمعیت ‌ترین شهر بخش خودمختار کاتالونیا و پس از مادرید پرجمعیت‌ ترین شهر اسپانیا و مهمترین بندر این کشور است. جمعیت شهر بارسلون ۱٫۶۲۱٫۵۳۷ در منطقه‌ ای به وسعت ۱۰۱٫۴ کیلومتر مربع و منطقه شهری بارسلون بدون احتساب حومه در منطقه‌ای به وسعت ۸۰۳ کیلومترمربع بیش از ۴٫۲۰۰٫۰۰۰ نفر است. مجموعاً در حدود پنج میلیون نفر در ناحیه شهری بارسلونا این شهر رویایی ، زندگی می‌کنند. همچنین این شهر بخش اصلی شهرداری‌ها و شهرستان‌ های هم جواریست که منطقه شهری بارسلونا را با جمعیت ۳٫۲۱۸٫۰۷۱ می‌سازند. بارسلون ششمین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا و بزرگ‌ترین کلان‌شهر اروپا در کنار دریای مدیترانه است.

بارسلون به لحاظ اهمیت در امور تجارت، مالی، سرگرمی ، رسانه، هنر، بازرگانی بین‌المللی ، آموزش و گردشگری یک شهر جهانیاست. بندر بارسلونا یکی از مهم‌ ترین بنادر اروپا در دریای مدیترانه می‌ باشد، همچنین فرودگاه بین‌المللی بارسلونا در سال ۲۰۰۹ بیش از ۲۷ میلیون مسافر را جا به ‌جا کرده ‌است. شهر بارسلون دارای یک شبکه بزرگراهی گسترده و قطار سریع‌ السیر نیز هست که اسپانیا را به کشور فرانسه و بعد پرتغال متصل می‌کند. بارسلون ۱۲ امین شهر جهان و ۴ امین شهر اروپا به لحاظ شمار بازدیدکننده و گردشگر در سال است ، این شهر سالیانه در حدود ۵ میلیون توریست را به خود جذب می‌کند. به نقل از مجله مونوکل این شهر ۱۷امین شهر قابل زندگی در جهان است ، که استقبال کننده های زیادی دارد. همچنین طبق تحقیق  بین شهرهای‌های جهان در زمینه نوآوری میباشد. بارسلونا جایگاه  ۱۳ام را داراست. بارسلون با ۱۷۷ بیلیون یورو تولید ناخالص داخلی ۴ امین شهر ثروتمند اتحادیه اروپا و ۳۵ امین شهر جهان استبارسلون از زبان فنیقی‌های ساکن ایبری که آن را بارکنو می‌خواندند آمده‌ است. این مطلب را می‌توان بواسطه یک سکه قدیمی که بر روی آن به خط ایبری، بارکنو نوشته شده‌است تأیید کرد. در متون یونان باستان آن را بارکینون و در لاتین آن را بارسیلونونوشته‌اند . در قرون وسطی این شهر به شکل‌های مختلفی چون بارچینونا ، بارسالونا ، بارچلونا و بارچنونا شناخته می‌شده‌است. همچنین برخی نوشته‌ها نام این شهر را به جنرال کارتاژ، همیلکار بارسا مرتبط دانسته ‌اند

موقعیت جغرافیایی

بارسلون در شمال شرقی شبه‌ جزیره ایبری و در کنار دریای مدیترانه بر روی فلاتی به وسعت ۱۷۰ کیلومترمربع قرار گرفته که ۱۰۱کیلومترمربع از آن را شهر بارسلون اشغال کرده‌است. این شهر توسط رشته کوه‌های کلسرولا محصور شده و رودخانه یوبرگات در جنوب غربی و رودخانه بسوس در شمال آن جریان دارد . تیبیدابو با ۵۱۲ متر ارتفاع بلندترین کوه کلسرولا است که از بالای آن می‌توان بخش قابل توجهی از شهر را مشاهده کرد، اگرچه بر روی این کوه، برج مخابراتی کلسرولا با ارتفاع ۲۸۸٬۴ متر ارتفاع قرار دارد که نمای کاملی از شهر را از بالای آن می‌توان دید.

تفسیر جمعیت

بر پایه سرشماری سال ۲۰۱۶ شهر بارسلونا ۱٬۶۰۸٬۷۴۶ جمعیت دارد . زبان اسپانیایی پرگویش‌ترین زبان در بارسلونا است (بر پایه آمار زبانی که در سال ۲۰۱۳ توسط دولت کاتالان گرفته شد) و تقریباً توسط همه مردم فهمیده می‌شود. پس از اسپانیایی زبان کاتالانی دومین زبان پرگویش‌در بارسلونا است. این زبان توسط ۹۵٪ مردم فهمیده می‌شود در حالی که ۷۲٫۳٪ می‌توانند آن را سخن بگویند و ۷۹٪ می‌توانند بخوانند و ۵۳٪ می‌توانند بنویسند.

تاریخچه شهر

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران
بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا – گردشگران

در حدود ۱۵ پیش از میلاد رومی‌ها شهر را به یک کاستروم (اردوگاه نظامی روم) متمرکز بر روی مانس تبر، یک تپه کوچک در نزدیکی تالار قدیمی شهر، پلازا سنت خومه تغییر دادند. بارسلون در زیر استعمار روم فاونتیا یا به شکل کامل مستعمره فاونتیا جولیا آگوستا پیا بارسینو نام داشت . در رابطه با تاریخ ساخت این شهر دو داستان متفاوت وجود دارد. داستان اول ساخت شهر را به ۴۰۰ سال پیش از ساخت رم توسط اسطوره‌ای به نام هرکول نقل می‌کند. داستان دوم تأسیس این شهر را به همیلکار بارسا کارتاژی پدر هانیبال نسبت می‌دهد که نام این شهر را بارسینو نام نهاد.

جاذبه های بارسلونا

باری گوتیک مرکز شهر قدیم بارسلون است که با وجود برخی تغییرات ایجاد شده در قرن ۱۹ و اوایل قرن ۲۰ بناهایی از قرون وسطی و تعدادی قدیمی‌تر متعلق به رومی‌ها هنوز در آن وجود دارد. معماری مدرنیزمه کاتالان که بین سال‌های ۱۸۸۵ و ۱۹۵۰ گسترش یافته، میراث بسیار مهمی در بارسلون است و شمار قابل توجهی از این بناها در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده‌اند. در این میان کارهای معماری آنتونیو گائودی که در سرتاسر شهر آن‌ها را می‌توان یافت، قابل توجه است. بهترین بنا و معروف‌ترین کار او کلیسای ناتمام ساگرادا فامیلیا است که از سال ۱۸۸۲ در دست ساخت بوده و هزینه‌های آن از کمک‌های شخصی تأمین می‌شود، زمان پایان ساخت این بنا ۲۰۲۶ برآورد شده‌است . بارسلونا سرزمین کاتالان‌ها‌ست؛ شهری زیبا و پر‌جنب‌جوش و شاد؛ شهر گیتار‌نوازان دوره‌گرد. بهشت آفتاب‌های دلچسب و آبی زیبای مدیترانه؛ شهر معماری‌های عجیب و خیره‌کننده؛ شهر گائودی و شهر اف-سی بارسلونا. بارسلونا اروپای تمام‌عیار است؛ هم دریا و ساحل و آفتاب دارد، هم شب‌های زنده و بیدار. هم موزه و آثار معماری و تاریخی دارد، هم مرکز خرید و تفریح و رستوران و کافه. دیدنی‌های بارسلونا از خیابان‌هایش شروع می‌شوند؛ خیابان‌های بارسلونا موزه‌ای است از آثار گائودی، معمار معروف اسپانیایی که کارهایش خلاقیتی عجیب و دیدنی دارند: از کلیسای مشهور و نیمه‌کارهساگرادا فامیلیا که بی‌شک بزرگترین شاهکار او‌ست، تا خانه کاسا میلا و پارک گوئل که توریست‌ها برایشان صف می‌بندند. خیابان لارامبلا و میدان کاتالونیا قلب تپنده‌ شهرند؛ جایی که چکیده‌ بارسلون را در آن خواهید دید: از یک طرف نوازندگان و نقاش‌های خیابانی، گل‌فروش‌ها و مغازه‌های کوچک سوغاتی فروشی و کلیسا‌ها و بنا‌های قدیمی چشم و گوش‌تان را نوازش می‌کنند و از طرف دیگرِ لارامبلا هم به مرکز‌خرید‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها و قایق‌های شناور بر مدیترانه می‌رسید. بارسلونا شهری است که هر چه در آن بمانید کم است.

کلیسای ساگرادا

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران
بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا – گردشگران

ساگرادا برای بارسلونا مثل ایفل است برای پاریس؛ اگر قرار باشد فقط یک دیدنی در این شهر ببینید، همین ساگرادای عجیب و مدرن است. کلیسایی بزرگ و نیمه‌کاره که اثر آنتونی گائودی معمار اسپانیایی‌ست و البته از کلیشه‌های معروف کلیساهای اروپایی هم در آن خبری نیست؛ بیشتر شبیه نقاشی‌های سوررئال است. گائودی اصولا به خاطر سبک عجیب و غریب و بسیار شخصی‌اش معروف است و ساگرادا بزرگترین شاهکار اوست. او در ۱۸۸۴ ساخت این جاذبه گردشگری بارسلونا را آغاز کرد و بعد از ۴۲ سال تلاش در ۱۹۲۶ از دنیا رفت؛ در حالیکه هنوز هم نتوانسته بود آن را تمام کند. قرار است که در سال ٢٠٢٦ هم‌زمان با صدمین سالگرد درگذشت گائودی، ساخت این کلیسا به پایان برسد. گائودی اساسا خطوط راست را دوست نداشت، چون معتقد بود در طبیعت چنین خطوطی نداریم؛ در طراحی برج‌های ساگرادا هم از اشکال عجیب و قله‌های گرد و برآمده‌ کوه مونتسرات در ۴۰ کیلومتری بارسلونا الهام گرفته بود. این برج‌های صد متری در تمام شهر دیده می‌شوند. تعداد زیادی مجسمه که زندگی مریم مقدس و مسیح را به تصویر کشیده‌اند، نمای بیرونی ساگرادا را پوشانده‌اند. این کلیسا جزو میراث جهانی یونسکو و از مهمترین جاذبه‌های گردشگری بارسلونا است و هر سال ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بازدید‌کننده دارد. متروی ساگرادا فامیلیا نزدیک‌ترین ایستگاه به کلیسا‌ست.

خیابان لارامبلا

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران

دیدنی‌های بارسلونا و گشتن شهر را می‌توانید از خیابان لارامبلا شروع کنید؛ معروف‌ترین و شلوغ‌ترین خیابان بارسلونا که به میدانکاتالونیا در مرکزی‌ترین نقطه‌ شهر منتهی می‌شود. بلوار پهنی مخصوص پیاده‌ها که پنجره‌ای به سوی زندگی و فرهنگ کاتالان است؛ دو طرفش مراکز فرهنگی، سالن‌های تئاتر و ساختمان‌هایی می‌بینید که معماری‌شان خیره‌کننده است. از آن خیابان‌هایی‌ست که روز‌ها شلوغند و شب‌ها زنده و بیدار؛ پر از دکه‌های سوغاتی‌فروشی، نقاش‌های خیابانی، پانتومیست‌های دوره‌گرد و البته کلی رستوران و کافه‌ جور‌واجور که شب‌ها پر از جمعیت می‌شوند و خوب است مهمان غذاهای دریایی خوشمزه‌شان شوید. در مسیر این خیابان، کاخ کاتالونیا و بنای یادبود کولوم – مجسمه‌ بلند کریستف کلمب- را خواهید دید که به سمت قاره‌ آمریکا اشاره می‌کند. از ایستگاه مترویکاتالونیا یا لیسِئو می‌توانید به لارامبلا برسید

کاسا میلا

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران

این خانه‌ بزرگ شاهکار عجیب دیگری از گائودی و از مناطق دیدنی بارسلونا است که در فاصله ۱۹۰۵ تا ۱۹۱۰ برای خانواده سرشناسمیلا طراحی‌اش کرده و به همین خاطر به آن کاسا میلا (خانه‌ میلا) می‌گویند. البته به خاطر نمای سنگی خاکستری و موج‌دارش بهلاپدرِرا (معدن سنگ) هم معروف است. پشت بام خانه به خاطر دودکش‌های عجیبی که بیشتر شبیه مجسمه‌ها و اشکال انتزاعی هستند، بسیار مشهور و دیدنی است و اتاق زیر شیروانی هم نمایشگاهی است که سبک و شیوه‌ طراحی گائودی را با استفاده از ماکت‌ها و مدل‌ها نشان می‌دهد؛ ایده‌های او در استفاده از فضا و نور بسیار جلوتر از زمان خود بود و علاقه‌اش به موج و انحنا ریشه در این باور داشت که طبیعت خط راست و مستقیم ندارد. این خانه با آن همه انحنا و دایره، آنقدر حیرت‌زده‌تان می‌کند که بدون اینکه متوجه شوید، ساعت‌ها در آن می‌مانید. ساعات بازدید ۹ صبح تا ۶ عصر و از مارچ تا اکتبر تا ۸ شب است. البته کاسا میلا در تاریکی شب هم رمزآلود و دیدنی است؛ برای اطلاع از ساعات بازدید شبانه به وب‌سایتش سر بزنید. این بنا در خیابان پرُوِنسا و نزدیک ایستگاه مترویدیاگونال است.

پارک گوئل

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران

پارک بزرگی روی تپه‌ ال کارمل که طراحش گائودیِ معروف است و طی سال‌های ۱۹۰۰ تا ۱۹۱۴ ساخته شده. تزئینات فراوان و سازه‌های معماری گائودی، گوئل را تبدیل به موزه‌ای از آثار او و از جذاب‌ترین دیدنی‌های بارسلونا کرده؛ این پارک جادویی پر از مجسمه‌ها، پیکره‌های عجیب و جالب و کاشی‌کاری‌های خیره‌کننده است. در ورودی پارک، اژدهایی از جنس موزاییک قرار گرفته که از کارهای معروف گائودی است. مسیرهای پیاده‌روی با تخته‌سنگ‌ها و ستون‌هایی که انگار از زمین مثل درخت بیرون زده‌اند، تزیین شده و سازه‌هایی با طراحی‌های عجیب در آن به یادگار مانده. گوئل جزء میراث جهانی یونسکو است و دیدنی‌های آن تمام‌نشدنی‌اند. ساختمان بزرگی هم بالای پارک ساخته شده که از تراس آن می‌توان شهر را دید. از سال ۲۰۱۳ شهرداری بارسلونا پارک را به دوبخش رایگان و پولی تقسیم کرده که برای ورود به بخش دوم باید بلیط تهیه کنید. از متروی لِسِپز یا والکارکا می‌توانید به پارک برسید. اگر نمی‌خواهید پیاده از تپه بالا بروید از اتوبوس شماره‌ ۲۴ استفاده کنید.

باری گوتیک

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران

منطقه‌ گوتیک بارسلونا، محله‌ای در مرکز شهر، بین خیابان‌های رامبلا و لایتانا است که بنا‌های باشکوهی از دوران باستان و قرون وسطا در آن به جا مانده. اگر به تاریخ و معماری علاقه‌مند باشید، می‌توانید ساعت‌ها در خیابان‌های کوچک و بزرگ این منطقه گشت بزنید و ساختمان‌های بلند و چند‌صد‌ساله‌اش را که از بهترین جاهای دیدنی بارسلونا است تماشا کنید. تاریخ ساخت این بناها به قرون وسطا برمی‌گردد؛ حتی بعضی از آن‌ها را متعلق به دوره حکومت رومی‌ها در بارسلونا می‌دانند. البته در قرن‌های نوزدهم و بیستم تغییراتی در این بخش از شهر ایجاد شده است و سیر تاریخ را می‌توان به خوبی در آن دید. میدان رویال پلازا (پلاسا رِیال) میدان معروفی در این منطقه است که می‌گویند قدیمی‌ترین و باشکوه‌ترین بنای باری گوتیک است. توریست‌ها خود این میدان را به عنوان یکی از جاذبه‌های توریستی شهر می‌شناسند. دور این میدان پر از کافه‌ها و رستوران‌هایی است که برای نوشیدن قهوه یا خوردن غذاهای بارسلونا در هوای آزاد عالی‌اند.

ورزشگاه و موزه‌ کمپ نوئو

شهر بارسلون، برای طرفداران فوتبال و به خصوص باشگاه بارسلونا، معنی دیگری دارد و آن هم به خاطر ورزشگاه ۹۸ هزار نفری کمپ نوئو (نیو کمپ) است که بزرگترین استادیوم اروپا و سیزدهمین استادیوم بزرگ دنیا‌ست. گشت زدن در بخش‌های مختلف ورزشگاه و رد شدن از راهرو‌هایی که مخصوص ورود بازیکنان به زمین است، برای خیلی‌ها تجربه‌ای هیجان‌انگیز و فراموش‌نشدنی حساب می‌شود.کمپ نوئو ورزشگاه خانگی باشگاه بارسلونا است که بعد از رئال مادرید پرافتخار‌ترین تیم اسپانیا محسوب می‌شود. موزه‌ فوتبال باشگاه بارسلونا، از پرطرفدارترین موزه‌های بارسلونا هم نزدیک ورزشگاه قرار دارد. در بخش اول موزه، عکس‌ها، مدارک و نشان‌های پیروزی باشگاه روی یک دیوار شیشه‌ای قرار گرفته‌اند و با لمس صفحه‌های نمایش می‌توانید اطلاعات روی دیوار را ببینید. بخش دوم یک گالری هنر خصوصی است که آثار هنرمندان داخلی مثل دالی، میرو و تاپیس را به نمایش می‌گذارد. بخش سوم کلکسیون فوتبال است که در آن مجموعه‌ای از خاطرات مختلف تاریخ باشگاه و نشان‌های پیروزی تیم را خواهید دید.

پارک مون‌جوییک

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران

مون‌جوییک از باید‌های سفر به بارسلونا‌ست؛ پارک زیبایی در دامنه‌ کوه مون‌جوییک که جان می‌دهد برای یک روز شاد و هیجان‌انگیز. از آن چشم‌انداز نفس‌گیر شهر که بگذریم، موزه‌ها و گالری‌های هنری اینجا برای خودشان دنیایی‌اند و از دیدنی‌های تمام‌عیار بارسلونا حساب می‌شوند. علاوه بر موزه‌ هنر ملی کاتالونیا، موزه‌ کاشا فروم و گالری المپیک بارسلونا، بنیاد میرو هم در مون‌جوییک قرار گرفته؛ موزه‌ای که نقاشی‌ها، مجسمه‌ها و سرامیک‌کاری‌های خوآن میرو هنرمند معروف اهل بارسلونا را به نمایش می‌گذارد. به فواره‌ جادویی مون‌جوییکهم سر بزنید که با نور و موزیک نمایش‌های سرگرم‌کننده اجرا می‌کند. اگر حوصله‌ ایستادن در صف داشته باشید می‌توانید با تله‌کابین خود را به قلعه‌ مون‌جوییک در بالای تپه برسانید. تابستان‌ها سینمای روبازی اینجا برپا می‌کنند و فیلم‌ها را روی دیوار قلعه نمایش می‌دهند. تماشای فیلم زیر آسمان بارسلونا و روی دیوار یک قلعه‌ ۳۰۰‌ساله تجربه‌ هیجان‌انگیزی است. قیمت بلیط تله‌کابین، برنامه‌ سینما و اطلاعات دیگر را می‌توانید روی اینترنت چک کنید. ضمنا دهکده‌ اسپانیولی یا پوبله اسپانیول هم بالای تپه‌ مون‌جوییک است. اگر با کودکتان به بارسلونا سفر می‌کنید، اینجا جان می‌دهد برای خوشحال کردنش. اتوبوس‌های ۵۰، ۵۵ و ۶۱ به مون‌جوییک می‌آیند.

ساحل بارسلونا

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران
بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا – گردشگران

دریا، ساحل و آفتاب بخش جدانشدنی سفر به بارسلون‌اند. بارسلونتا بخش آفتابی شهر است؛ منظقه‌ای رویایی کنار دریا که ساحل شنی و رستوران‌های دریایی معروفش وسوسه‌تان می‌کند تمام روز را آنجا بمانید. تابستان‌ها، بارسلونتا شلوغ‌ترین جای شهر است و البته نزدیک‌ترین ساحل شنی برای کسانی که در شهر هتل گرفته باشند. به جز قدم زدن، شنا کردن و آفتاب گرفتن می‌توانید موج‌سواری و قایق‌سواری را هم امتحان کنید. رستوران‌های ساحل غذا‌های دریایی خوشمزه‌ای دارند اما ارزان نیستند. البته یک سوپرمارکت محلی هم درست قبل از ساحل قرار گرفته که خوراکی و نوشیدنی با قیمت مناسب می‌فروشد. مسیر‌هایی هم برای دوچرخه‌سواری و اسکیت در امتداد ساحل وجود دارد که بچه‌ها در بارسلونا می‌توانند از آن لذت ببرند. بارسلونتا همه را خوشحال نگه می‌دارد.

موزه‌ هنر ملی کاتالونیا

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران

این موزه‌ بزرگ که در پارک مون‌جوییک قرار گرفته، بهترین موزه‌ کاتالونیا، بزرگترین موزه‌ هنر‌های زیبای کاتالونیا‌ و از معروف‌ترین دیدنی‌های بارسلونا است. این موزه پنج مجموعه‌ بزرگ دارد؛ مجموعه هنر رومانسکِ این موزه بزرگترین و قدیمی‌ترین مجموعه در اروپاست؛ شامل نقاشی‌های روی چوب که از کلیساهای رومانسک قرن ۱۱، ۱۲ و ۱۳ جمع‌آوری شده. مجموعه هنر گوتیک نقاشی‌ها و مجسمه‌های چوبی و سنگی قرون ۱۳ تا ۱۵ را نشان می‌دهد. مجموعه هنر مدرنیسم آثار قرن نوزدهم تا دهه‌ ۱۹۴۰ را در برمی‌گیرد که در آن کارهایی از گائودی، پیکاسو، دالی و هنرمندان آشنای دیگر خواهید دید. موزه مجموعه هنر رنسانس و باروک هم دارد. کتابفروشی موزه هم یکی از بهترین‌ها در اسپانیا‌ست که کتاب‌های زیادی به زبان انگلیسی دارد. موزه از ۱۰ صبح تا ۸ شب و یکشنبه‌ها تا ۳ بعدازظهر باز است. ایستگاه متروی اسپانیا نزدیک موزه است.

کاسا باتلو

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران

کاسا باتلو شاهکار دیگری از آنتونی گائودی، معمار زبردست و معروف اسپانیا‌ست؛ یکی از عجیب‌ترین ساختمان‌های مسکونی اروپا که در ۱۹۰۴ طراحی و ساخته شده است. این خانه با تراس‌ها و پنجره‌های منحنی‌شکلش طراحی خلاقانه و فوق‌العاده‌ای دارد؛ در ساخت آن حتی از یک خط راست هم استفاده نشده که ریشه در همان علاقه‌ ذاتی گائودی به موج و انحنا دارد. نمای بیرون با موزاییک‌های رنگی تزئین شده و در آن بالکن‌هایی شبیه قسمت بالایی جمجه‌ی آدم می‌بینید؛ به همین خاطر محلی‌ها به آن کاسا دل اوسوس یعنیخانه‌ استخوان‌ها می‌گویند. داخل خانه هم دنیای عجیب دیگری است؛ سقف و قاب پنجره‌ها بافتی شبیه فلس ماهی دارند و پلکان هم خودش یک اثر هنری عجیب است. ساعات بازدید از ۹ صبح تا ۹ شب است اما سعی کنید صبح اول وقت بروید که هنوز دانشجویان معماری نیامده‌اند و محوطه شلوغ نشده. ایستگاه متروی پَسِژ دِ گراسیا دسترسی راحتی به کاسا باتلو دارد.

بهترین زمان ممکن برای سفر

فصل کوتاه بهار در بارسلون، ایده آل‌ترین زمان سفر به شمار می‌آید. دمای دلپذیر و دلچسب  این فصل بین ۱۵٫۶  تا

۲۱٫۱ درجه سانتی ‌گراد، متغیر است. شما در این زمان به دور از شلوغی‌های تابستان ، از گشت و گذار در شهر و فستیوال‌های کارناوالی، لذت فراوانی خواهید برد و هیچگاه این سفر را فراموش نخواهید کرد

رستوران ها

الکیمیا (Alkimia)

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران

رستوران الکیمیا یکی از محبوب‌ترین رستوران‌های بارسلونا است که یکی از بهترین آشپزهای دنیا آن را اداره می‌کند. او این رستوران را در سال ۲۰۰۲ به کمک همسرش افتتاح کرد و از آن به بعد جایزه‌های بسیاری از جمله Michelin star را برنده شد. منوی این رستوران شامل غذاهای مدیترانه‌ای، اروپایی، اسپانیایی و غذاهای مخصوص گیاه‌خواران است. افراد می‌توانند برای صرف وعده‌های ناهار و شام به این رستوران مراجعه کنند. از دیگر ویژگی‌های این رستوران کیفیت بالا و طعم لذیذ غذاها، فضای تمیز و دلپذیر و کارکنان مودب است. برای رفتن به این مکان می‌توانید از مترو Sagrada Familia استفاده کنید. به یاد داشته باشید که تنها با کارت‌های اعتباری می‌توانید هزینه را پرداخت کنید. این رستوران برای قرارهای کاری بسیار مناسب است.

رستوران Botafumeiro

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران

پرستوران Botafumeiro یکی از بهترین رستوران‌های دریایی سنتی شهر است. دیوارهای چوبی، رومیزی‌های سفید کتانی و دسته منظم پیشخدمت‌ها با پیش‌بندهای بلند، رستوران را به فضایی گرم و صمیمی، و لذت غذا را چندین برابر کرده است. هر روز ماهی‌های تازه را از بندر کاتالونیا و گالیسیا می‌گیرند و یک ساعت بعد طبخ می‌کنند. منوی رستوران شامل غذاهای دریایی، مدیترانه‌ای، اروپایی، اسپانیایی، سوپ‌ها، غذاهای مخصوص گیاه‌خواران و بدون گلوتن است. افراد می‌توانند برای صرف ناهار، شام و آخر شب به این رستوران مراجعه کنند. رستوران Botafumeiro برای قرارهای عاشقانه، موقعیت‌های خاص، خانواده‌های همراه با کودک، صرف غذای محلی، قرارهای کاری و گروه‌های پرجمعیت مناسب است. قیمت غذاها حدود ۶۰ یورو است و تنها با کارت‌های اعتباری می‌توانید هزینه را پرداخت کنید. همچنین می‌توانید با متروی Fontana به راحتی به این مکان بروید.

کن سوله (Can Sole)

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران

یکی دیگر از بهترین رستوران‌های بارسلون که در آن می‌توانید طعم اصیل پائیا را بپچشید رستوران کن سوله است. منوی رستوران شامل غذاهای دریایی، مدیترانه‌ای و اسپانیایی است که از بین آن‌ها دو غذا از غذاهای خاص به شمار می‌روند، یکی پائیا به سبک های گوناگون و دیگری غذایی است که به نام قاشق مادربزرگ معروف است. این غذا از نخود، سوسیس، عدس، سیب‌زمینی، پیاز، تخم‌مرغ و پنیر تهیه می‌شود. قیمت غذاها حدود ۴۰ یورو هستند و تنها با کارت‌های اعتباری می‌توانید هزینه را پرداخت کنید. در طبقه دوم رستوران سالن غذاخوری آرامی وجود دارد اما بهترین جا طبقه پایین است که همزمان می‌توانید داخل آشپزخانه را نیز تماشا کنید. رستوران کن سوله برای چشیدن طعم غذاهای محلی، موقعیت های خاص، قرارهای کاری و خانواده‌های همراه با کودک مناسب است.

کافه ها

کافه بارسلونا | Barcelona Cafe

 مراکش – فاس Rue Talaa Kebira, Fes, Morocco

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران

عاشقان هنر می تونن به کافه بارسلونا در فاس برن و ضمن نوشیدن قهوه و شاید هم سفارش یه اسپاگتی یا املت خوشمزه، از گالری هنری که در طبقه بالای کافه قرار دارد…

کافه فدرال | Federal Cafe

 اسپانیا – بارسلونا Calle Parlament 39 08015

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران

یکی از کافه های خوب و معروف شهر بارسلونا که بین خودشون طرفدارای زیادی داره….

کافه زوریخ | Cafe Zurich

 اسپانیا – بارسلونا میدان کاتالونیا

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران
بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا – گردشگران

یه کافه معروف تو میدان کاتالونیا، که فضای داخلی داره هم بیرونی و قهوه هاش عالین….

هتل های شاخص

هتل مجستیک بارسلونا جی ال (Majestic Hotel & Spa Barcelona GL)

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران

هتل مجستیک بارسلونا جی ال یک هتل بازسازی شده لوکس و ۵ ستاره است که در قلب شهر بارسلون قرار گرفته است و با ویژگی‌های بی‌نظیری که دارد، اقامت رویایی را برای مهمانان خود فراهم می‌کند. مهمانان از بدو ورود و از همان مراحل ابتدایی پذیرش با برخورد مهمان‌نوازانه کارکنان مواجه خواهند شد و در محیطی زیبا و آرام کارهای آنان و راهنمایی به اتاق مهمانان را انجام می‌دهند.

اتاق‌های دلباز و زیبای هتل با پنجره‌های بزرگ و نورگیر و پرده‌های زیبا با دکوری لوکس و مجلل به مهمانان خوش‌آمدگویی می‌کنند. اتاق‌های هتل بسیار شیک هستند و مجهز به اینترنت بی‌سیم، تهویه مطبوع، تلویزیون، حمام خصوصی با لوازم بهداشتی و یک میز کار است. در بعضی از اتاق‌ها تراس‌هایی با چشم‌انداز فوق‌العاده‌ نیز به چشم می‌خورد.

هتل آرتس بارسلونا (Hotel Arts Barcelona)

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران

هتل آرتس بارسلونا هتلی لوکس و مجلل است که در منطقه زیبای کاتولینا قرار گرفته است. این هتل، هتلی مدرن با طراحی ماهرانه و زیبا است که در هر بخش از آن که قرار بگیرید با چشم‌اندازهای فوق‌العاده مواجه خواهید شد. بی‌نظیرترین منظره آن، دیدن دریای نیلگون و سحرانگیز از این هتل است.

هتل دارای یک محوطه بزرگ و سرسبز است که مهمانان در اوقات فراغت خود می‌توانند در آن به گشت و گذار بپردازند و از استخری که در فضای باز و در یک موقعیت زیبا از هتل قرار گرفته است، بهره ببرند و اوقات خوشی را با دوستان یا خانواده خود سپری کنند.

هتل سوفیا (Sofia Barcelon)

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا – گردشگران

هتل سوفیا هتلی لوکس و مجلل است که در هر جای آن که قدم بگذارید، چیزی هیجان‌انگیز خواهید دید و ترکیباتی از معماری مدرن و تکنولوژی‌های پیشرفته به چشم خواهد خورد. پذیرش در هتل ۲۴ ساعته انجام می‌گیرد و کارمندان تمام راهنمایی‌های لازم را به مهمانان خود ارائه می‌دهند. در اتاق‌های هتل، تکنولوژی اتوماسیون خانگی وجود دارد و بسیار مدرن و با دقت بسیار زیاد طراحی و دکور شده‌ است. رنگ سفید و خاکستری که از رنگ‌های آرام‌بخش است، در دکور این هتل استفاده شده است. تمامی اتاق‌ها مجهز به اینترنت بی‌سیم، تهویه مطبوع، تلویزیون و حمام مرمرین با لوازم بهداشتی است. اتاق‌ها در اندازه‌های متفاوتی در این هتل وجود دارد، اما اغلب آن‌ها دارای فضای نشیمن بزرگ و جادار هستند.

برای رزرو آنلاین با سایت گروه مسافرتی گردشگران شیراز www.holit.ir  در تماس باشید

حمل و نقل

فرودگاه بارسلونا

فرودگاه بارسلونا در منطقه ال پرات دی لیوبرگات در فاصله ۱۷ کیلومتری مرکز شهر بارسلون واقع شده‌است. این فرودگاه دومین فرودگاه بزرگ اسپانیا و بزرگترین فرودگاه کنار دریای مدیترانه است. فرودگاه بارسلون مرکز فعالیت شرکت هواپیمایی ویولینگ، اسپن ایر و ایر اروپا است. پروازهای این فرودگاه غالباً داخلی یا مقاصدی در اروپا می‌باشد، اگرچه برخی شرکت‌های هواپیمایی پروازهایی به مقاصد دیگر دنیا نظیر آمریکای لاتین، ایالات متحده و آسیا نیز دارند. فرودگاه از طریق بزرگراه، اتوبوس و قطار شهری به شهر ارتباط دارد.فرودگاه سابادل فرودگاه کوچک و دیگر فرودگاه بارسلون است که در نزدیکی منطقه سابادل قرار دارد. این فرودگاه به آموزش خلبانی، پروازهای تجاری و پروازهای خصوصی اختصاص دارد. همچنین برخی از شرکت‌های هواپیمایی ارزان قیمت مثل ترانساویا.کام و ریان ایر از فرودگاه خرونا واقع در ۹۰ کیلومتری شمال بارسلون یا فرودگاه رئوس در ۷۷ کیلومتری جنوب بارسلون استفاده می‌کنند

راه آهن

 در مجموع بارسلونا دارای خطوط قطار سریع‌السیر به شهرهای اصلی اسپانیااست. در سال ۲۰۱۲ نیز خط راه‌آهن پرسرعت بارسلونا به فرانسه راه‌اندازی می‌شود.

مترو

متروی بارسلون در سال ۱۹۲۴ تأسیس شده و هم‌اکنون دارای ۱۲ خط و ۱۸۰ ایستگاه می‌باشد، این مترو از قدیمی‌ترین متروهای جهان محسوب می‌شود

پول رایج

پول رایج کشور یورو میباشد

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران

سوغات معروف

آثار موسیقی و محصولات فرهنگی

موسیقی اسپانیا در دنیا شهرت دارد و طرفداران زیادی دارد. اگر در میان نزدیکان‌تان کسی هست که به موسیقی اسپانیا علاقه دارد، به یکی از فروشگاه‌های محصولات فرهنگی سر بزنید و آثار موسیقی مشهور اسپانیا را خریداری کنید. گیتار کلاسیک، فلامنکو، ویوالدی و هزاران اثر مشهور و جذاب دیگری که بهترین هدیه برای دوستداران موسیقی است.

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران
بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا – گردشگران

آثار سفالی

ظروف و آثار سفالی در اسپانیا، غیرمعمول و اکثرا دست‌ساز هستند. برخی از آن‌ها طرح‌ها و نقوش سنتی دارند و برخی دیگر با طرح‌های مدرن و امروزی تزیین شده‌اند. انواع اشیای سفالی و ظروف را می‌توانید در طرح‌ها و رنگ‌های بی‌نظیر خریداری کنید و به عنوان سوغات به خانه ببرید. در حمل‌ونقل آن‌ها دقت کنید تا آسیبی نبینند.

شکلات

در این شهر هر طرف که سر بر گردانید، شکلات‌فروشی‌های متعددی خواهید دید. علاوه بر این می‌توانید از موزه‌ی شکلات بارسلونا هم دیدن کنید و شکلات بخرید. در این موزه می‌توانید با تک تک مراحل تولید انواع شکلات از دانه‌ی کاکائو آشنا شوید و لذت ببرید.

یک جفت صندل (espardenyes)

بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا - گردشگران

اهالی کاتالونیا و والنسیا، چندین قرن است که از این صندل‌های سنتی استفاده می‌کنند و این صندل‌ها به نوعی بخشی از فرهنگ بومی این منطقه هستند. این صندل که با نام espadrilles هم شناخته می‌شود، نام خود را از گیاهی در علفزارهای مدیترانه‌ای یعنی esparto گرفته است که در گذشته از آن برای ساخت این صندل استفاده می‌کردند. به طور سنتی هم این صندل مدل‌های متنوعی دارد. برخی از آن‌ها کاملا پوشیده هستند و برخی دیگر باز. برخی از آن‌ها بندی برای بستن دارند و برخی دیگر بدون بند هستند. امروزه تنوع رنگ این صندل توجه هر بیننده‌ای را جلب می‌کند.

میانگین بارندگی

آب و هوا در اینجا کویری است. در سال واقعا هیچ بارندگی در بارسلونای رویایی رخ نمیدهد. در این شهر میانگین سالانه دما ۲۴.۳ سانتی گراد است. میانگین بارندگی در اینجا به ۲۴۹ میلی متر میرسد.

تلفن های ضروری

شماره تلفن برای همه موقعیت های اضطراری: ۱۱۲

آتش نشانی: ۰۸۵

اطلاعات: ۱۱۸۱۸
اطلاعات بین المللی: ۱۱۸۲۵
خاربی و مشکلات تلفن: ۱۰۰۲

شماره تلفن اتوبوس ها به فرودگاه Alicante : ۹۶۵۲۶۹۳۶۸
شماره تلفن اتوبوس ها به فرودگاه Valencia : ۹۶۱۵۰۰۰۸


تور ترکیبی سوئیس اسپانیا

سوئیس اسپانیا

تورهای اسپانیا از شیراز

تور اسپانیا از شیراز

 

 

برچسپ ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “بازدید از بارسلونا | دیدنی های بارسلونا – گردشگران”

1 × یک =