Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

خوراکی های برفی

بازار داغ خوراکی های برفی

بازار داغ خوراکی های برفی

بازار داغ خوراکی های برفی با بارش برف در این روزها گشت‌وگذار مردم در فضاهای شهری افزایش پیدا کرده و خوراکی‌های گرم همچون آش، حلیم، کله پاچه و … در این هوا لذت گردش مردم را دو چندان کرده و بازار گرمی را هم برای خود رقم زدند.

به گزارش ایسنا، با وجود اینکه امسال زمستان خیلی سردی سپری نشد و با گذشت یک ماه از فصل سرما و سه ماه از پاییز، شهری مثل تهران چندان رنگ بارش را ندیده بود، در روزهای گذشته بارش برف شدید زمین را سفید پوش کرد و بسیاری از مردم را به وجد آورد که همین موضوع باعث شد با وجود سرما خانواده ها یا گروه دوستان به سمت پارک ها و مراکز تفریحی بروند و از این هوا استفاده کنند.

تفریحات خیابانی مردم فقط محدود به گشت و گذار و برف بازی نشد و مثل همیشه بازارهایی در این شرایط داغ شد؛ در این میان واحدهای غذا فروشی و خوراکی های گرم نیز بازار داغی پیدا کردند؛ به طوری که در ظهر روز اول بارش ها خیلی از آش فروشی‌ها توان پاسخگویی به این حجم از تقاضا را نداشتند و صف های طولانی مقابل مغازه‌ها شکل گرفت و زمان انتظار برای دریافت این غذاها حتی تا یک ساعت هم طول کشید.

در این میان حسین محمدی- رئیس اتحادیه کبابی، حلیم و آشپزندگان- درباره بازار این روزهای این بخش به ایسنا گفت: ایران کشوری است که در آن غذا های سنتی بیشتر از فرنگی مصرف می شود و در این بین برخی از این غذا ها هم به شکل فصلی طرفدار بیشتری دارند، برای همین از قدیم الایام در هوای سرد و برفی انواع آش و حلیم بیشتر مورد استقبال است.

این مقاله رو هم بخونید  تور استانبول از شیراز 1401

به گفته وی، با اینکه امسال پاییز و زمستان خیلی سردی نداشتیم اما بارش‌های این چند روز حسابی واحدهای عرضه کننده آش و حلیم را شلوغ کرد ولی با این حال نمی توان گفت که روزهای گرم امسال جبران شده است.

منبع: سایت خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz