Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

ایران مقصد گردشگری فرانسوی ها

ایران مقصد گردشگری فرانسوی ها

ایران، مقصد تازه گردشگری فرانسوی ها

ایران مقصد گردشگری فرانسوی ها در سال ۲۰۱۷ می شود

موج گردشگران فرانسوی به سوی ایران

روز جمعه فیگارو از افزایش تعداد گردشگران فرانسه برای سفر به ایران خبر داد. نشریه فیگارو می نویسد یک سال پس از لغو تحریم های بین المللی علیه ایران، این کشور گردشگران فرانسوی زیادی را به خود جذب کرده است.

گردشگران فرانسوی کنجکاو و ماجراجو، به بازدید از ایران به عنوان کشوری که از نظر فرهنگی غنی است، تمایل زیادی نشان داده اند. این نشریه فرانسوی زبان در مطلبی نوشته است که ایران، یک سال پس از لغو تحریم ها مقصد گردشگران بیشتری نسبت به سال های پیش و زمان تحریم شده است.

Seto، اتحادیه شرکت های مسافرتی و خدمات گردشگری در فرانسه است. در گزارش فیگارو، این اتحادیه از افزایش تعداد سفر های شهروندان فرانسوی در سال ۲۰۱۶ تا ۱۴۴درصد خبر می دهد. براساس آمار این اتحادیه سال گذشته ۴ هزار فرانسوی ایران را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده بودند.

 

گروه مسافرتی گردشگران شیراز آماده ارائه انواع خدمات در تورهای داخلی و تور خارجی میباشد. در صورتیکه آژانس مورد نظر شما گردشگران شیراز باشد، این اطمینان را به شما خواهیم داد که بهترین شرایط را برای شما فراهم خواهیم کرد. شما با خرید تور آنلاین و یا حضوری به هر یک از شعب ما، با خیالی آسوده سفری به یادماندنی خواهید داشت. کارشناسان حرفه ای ما در طراحی و اجرای انواع تورهای مسافرتی، تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا بهترین و مناسب ترین خدمات را برای تورهای مسافرتی شما اجرا کنند. همچنین شما میتوانید با مراجه به صفحه اینستاگرام گردشگران شیراز از جدیدترین تورهای ما با خبر شوید. در این مقاله گروه .مسافرتی گردشگران شیراز سعی دارد شما را با جذابیتهای ایران  آشنا کند همچنین، تور ایران را به شما ارائه دهد

اگرچه این آمار میزان قابل توجهی نیست، اما نشان می دهد که ایران در حال تبدیل شدن به یک ترند گردشگری در سال ۲۰۱۷ است. فیگارو می نویسد مردم فرانسه برای هنر، فرهنگ و تاریخ به ایران سفر می کنند و ورزش اسکی و آفتاب ساحلی هم از جمله جاذبه های ایران برای فرانسوی هاست

این مقاله رو هم بخونید  شهرکرد شهر جهانی

در ماه آوریل سال ۲۰۱۶، شرکت هواپیمایی ایرفرانس، خط پرواز تهران-پاریس را راه اندازی کرد و آژانس های مسافرتی زیادی ایران را به کاتالوگ های تبلیغاتی خود اضافه کردند. به گزارش رده بندی سالانه اپراتور های تور های گردشگری فرانسه، از میان این آژانس ها می توان به Aya Desirs du Monde، Maisons du voyage، Asia، Time tour و… اشاره کرد.

Intermèdes یک آژانس مسافرتی معتبر و متخصص در سفر های فرهنگی در فرانسه است که با حدود ۶۰۰ مسافری که به ایران سفر کرده اند، ایران را در صدر بهترین مقاصد فرهنگی خود معرفی کرده است.

پاتریشیا دوریا، مدیر مارکتینگ این آژانس مسافرتی درباره پتانسیل گردشگری ایران می گوید: «ایران کشوری است که پتانسیل های گردشگری خود را همچنان حفظ کرده و یک مقصد بسیار جدید برای مسافران و گردشگران است.» او همچنین اضافه می کند که موج جدیدی از گردشگران فرانسوی بهار آینده به ایران سفر می کنند.

ایران مقصد گردشگری فرانسوی ها

اسطوره ابدی پارس، جاده ابریشم و هزار و یک شب

فیگارو می نویسد از نظر گردشگران فرانسوی بازدید از سه مکان در ایران غیر قابل اجتناب است؛ یکی از آنها شهر شیراز است که شهر شعرا و باغ های زیباست و همچنین آثار به جا مانده از تخت جمشید و سایت های باستان شناسی به یاد ماندنی را که در نوع خود منحصر به فردند در خود جای داده است. شهر دیگری که بسیار مورد توجه گردشگران فرانسوی قرارگرفته اصفهان با تمام جاذبه های تاریخی و به یاد ماندنی آن است.

گردشگران فرانسوی علاوه بر شیراز و اصفهان با بافت تاریخی و فرهنگی غنی ای که دارند، از تهران مدرن غافل نشده اند و آن را به عنوان یکی از جاذبه های ایران دانسته اند. از نظر مردم فرانسه که به ایران سفر کرده اند ایران میراث فرهنگی غنی و قابل توجهی دارد که آنها را شگفت زده کرده و همچنین مردم ایران را برخلاف تصورشان پیش از سفر به ایران تحصیلکرده یافته اند. پاتریشیا می گوید: «برداشت اغلب فرانسوی هایی که به ایران سفر می کنند، قبل و بعد از سفر به این کشور کاملا متفاوت است.

فیگارو در گزارش خود می نویسد مقامات ایرانی از گردشگران به خوبی استقبال می کنند. به نقل از فیگارو، مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری(اکنون وی وزیر ورزش است) در سپتامبر گذشته در مصاحبه ای در نشست سالانه IFTM TopResa گفته بود: «ما یک طرح ویژه برای استقبال از ۲۰۰ هزار گردشگر فرانسوی برای هر سال در نظر گرفته ایم.»

این مقاله رو هم بخونید  سال نو مبارک

تعداد گردشگرانی که به ایران سفر می کنند از ۸۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۳ به ۱۸ هزار نفر در سال ۲۰۱۵ افزایش یافت. این در حالی است که لغو تحریم ها از سال ۲۰۱۶ اجرایی شد و به نظر می رسد از این پس شاهد هجوم گردشگران خارجی باشیم.

به گزارش سایت هافینگتون پست، پس از برداشتن تحریم های بین المللی، ایران در بخش گردشگری شاهد یک سونامی است. به نقل از این سایت، تا پایان سال ۲۰۲۵ تعداد گردشگران ایران به ۲۰میلیون نفر در سال خواهد رسید. به گزارش شورای گردشگری جهانی، در زمان تحریم ها تعداد گردشگران به ۵میلیون نفر در سال می رسید.

ایران مقصد گردشگری فرانسوی ها

توافقی برای همکاری

موضوع گردشگری در ایران معمولا مورد بحث بوده است. تیری کویل، یک کارشناس گردشگری درباره ایران می گوید: «ایران چند سالی است که رویای گسترش گردشگری خود را همچون یونان در سر می پروراند. زیرساخت های اقامتی در ایران نسبتا ضعیف است، هتل های بزرگ با استاندارد های بین المللی کم است و اما هتل های ارزان بسیاری در ایران وجود دارد.

به گفته کریم پاکزاد، کارشناس افغان تبار مقیم پاریس، اگر ایران در بخش گردشگری فعالیتش را زیاد کند، بعد از نفت و گاز سومین منبع درآمد این کشور خواهد بود.

به نوشته فیگارو، ایران و فرانسه در بخش گردشگری توافق کرده اند. براساس توافق نامه ای که یک سال از امضای آن می گذرد، ایران باید خدمات و زیرساخت های خود را به منظور استقبال و پذیرایی هرچه بیشتر گردشگران فرانسوی بهبود بخشد. چند سالی برای روند رو به رشد گردشگری زمان نیاز است. تا پیش از این گردشگران به دلیل تحریم های بین المللی نمی توانستند با کارت بانکی خود در ایران خرید کنند اما با لغو تحریم ها این مشکل اکنون حل شده است. پس از امضای توافق نامه میان پاریس و تهران، دریافت ویزا بسیار راحت است و می توان به محض ورود به فرودگاه مستقیما آن را دریافت کرد. امضای قرارداد نخستین گام در جهت عادی سازی و گشایش رابطه بود که انجام شد.

این مقاله رو هم بخونید  سوغات در فرانسه

خدمات اقامتی و هتلداری که در سال های تحریم در انزوا و رکود به سر می برد در حال تکامل و رو به بهبود است. مورد بعدی این توافق، ارائه فرصت های سرمایه گذاری ایران برای شرکت های فرانسوی است که در حال افزایش است. از جمله امتیازاتی که ایران در این راستا برای شرکت های فرانسوی در نظر گرفته، معافیت مالیاتی است.

در همین راستا، دو گروه هتلداری فرانسوی به ایران آمده اند. در پی امضای قرارداد مربوط به راه اندازی دو هتل در تهران از سوی شرکت فرانسوی «هتل های آکور» این شرکت فرانسوی که ششمین شرکت بزرگ هتل سازی در جهان است، دو هتل بزرگ در تهران افتتاح شده است. این هتل ها تا پنج سال در ایران از پرداخت مالیات معاف هستند و در نزدیکی فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران واقع شده اند. این دو هتل در مجموع بیش از ۵۰۰ اتاق دارند.

فیگارو درباره گردش مالی صنعت گردشگری در ایران می نویسد که مقامات ایرانی انتظار گردش مالی معادل ۳۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۲۵ را پیش بینی می کنند که این میزان ۹ برابر گردش مالی آن در سال ۲۰۱۵ است.

 

پیشنهادات گردشگران برای شما

برای سفر تابستانه خود میتوانید همین حالا اقدام کنید. تور های داخلی پیشنهای ما عبارتند از: تور کیش، تور قشم و غیره. همچنین، برای تور های خارجی ما تور مالدیو، تور ارمنستان، تور ترکیه از جمله تور استانبول و تور آنتالیا را به شما پیشنهاد میدهیم. تمامی این تور های را به صورت آنلاین از روی وبسایت و یا حتی حضوری میتوانید رزرو کنید.

همچنین شما می توانید از طریق آژانس گردشگران شیراز رزرو تمامی بلیط هواپیما ، بلیط هواپیمای خارجی ، خرید بلیط هواپیما ، بلیط هواپیمای لحظه آخری ، بلیط لحظه  اخری خود و همچنین  رزروهتل ، رزرو هتل خارجی به آسانی از طریق کارشناسان آژانس گردشگران شیراز انجام دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz