Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

اولین زنی که ۱۹۶ کشور دنیا را دیده است

اولین زنی که توانست به 196 کشور جهان سفر کن

اولین زن گردشگر که ۱۹۶ کشور دنیا را دیده است

اولین زنی که ۱۹۶ کشور دنیا را دیده است: کاسیو دیکال، برای رسیدن به رویاهایش، سفری به تمام دنیا را آغاز کرد و موفق شد سریعترین شخصی باشد که به ۱۹۶ کشور جهان سفر کند. و همچنین اولین زنی بود که همه آنچا را که دیده بود به صورت فیلمی مستند تبدیل خواهد کرد. البته او برای این سفر شگفت انگیز حامی مالی داشت.

دیکال یکی از نمایندگان و سفیران صلح و با هدف یافتن همراهانی در سراسر جهان برای دستیابی به صلح این سفر را آغاز کرد.

با خانم دیکال مصاحبه ای انجام شد که در این مقاله چکیده ای از این مصاحبه را می آوریم او در پاسخ به اینکه چه عاملی این انگیزه را برای سفر کردن در شما ایجاد کرد گفت:

باید بگویم من از زمان دبیرستان، حسی داشتم که به من می گفت باید کار مهمی در دنیا انجام دهم، به طوری که بتوانم دنیا را تغییر بدهم. در تمام این سال ها این فکر مرا همراهی می کرد و من به دنبال انجام کاری با اثری مثبت و طولانی مدت بودم. تا اینکه در سن ۲۵ سالگی متوجه شدم که یک واقعیت وجود دارد و آن اینکه من هرگز نمیتوانم به این احساس دست پیدا کنم مگر اینکه خودم بتوانم برای خودم کاری انجام دهم. من متوجه شدم که من از محل زندگی ام راضی و خوشحال نیستم، و شغل عجیب و غریبی ندارم که در من هیجان و انگیزه زیاد به وجود بیاورد، بنابراین همواره دچار اضطراب و تشویشی بودم مبنی بر اینکه چه میزان از زمان زندگی من باقی مانده است. موضوعی که جهشی در افکار و اعمال من ایجاد کرد.

این مقاله رو هم بخونید  آیا تورهای داخلی و خارجی قابل استرداد می باشند؟

علاوه بر آن، در دوران جوانی، من رویای سفر به تک تک کشورها را نیز داشتم و از فواید سفر هم همیشه آگاه بودم. به یاد دارم که شنیده بودم فردی به نام اریک هیل در حال سفر به دور دنیا بوده که در یک چهارم ابتدایی این راه، در سانحه ای جان خود را از دست داده است. همین موضوع مرا بسیار منقلب کرد و بیشتر به این فکر فرو برد که زمان بسیار کوتاه است و من اصلا نمیدانم چه میزان می توانم در این دنیا زندگی کنم. پس باید تنها سفر کردن را تجربه کنم و هر طور شده به دنبال دستیابی به اهدافم باشم.

از طرفی دیگر من از سن ۲۱ سالگی در صنعت گردشگری و توریسم پایدار کار می کردم و با مبحث صلح جهانی و راه هایی که گردشگری می تواند بر ایجاد این صلح ایجاد کند، آشنا بودم. همان مقوله ای که به میزان زیادی می تواند به مردمان این کره خاکی و البته به خود زمین کمک کند.

اولین زنی که ۱۹۶ کشور دنیا را دیده است: من به مدت یک سال و نیم در حال برنامه ریزی برای این سفر و یافتن حامی مالی بوده ام. اما باید بدانید که بسیاری از برنامه های پرواز من به صورت دقیقه نودی و از طریق پروازهای گوگل انجام شد. من یک برنامه ریزی داشتم تا بتوانم همه آنچه که می خواهم انجام دهم روی کاغذ ببینم و در مورد مناطقی که باید برای حضور در آنجا ویزا داشته باشم، جستجو و تحقیق لازم را انجام دهم. البته باید در نظر داشته باشید مبحث رزرو کردن، چالشی دائمی بود و من ترجیح می دادم این کار را در دقایق پایانی اقامتم در یک مکان انجام دهم، چرا که اگرچه رزروهای دقیقه آخری گران تر بود، اما من می توانستم در دراز مدت ذخیره خوبی داشته باشم و هزینه های سفر را کاهش دهم، چرا که اگر من پروازها و هتل ها را از قبل رزرو می کردم و پروازها کنسل می شد و یا تاخیری داشت، من همه پروازها و هتل های رزرو شده منوط به آنها را از دست می دادم و از آنجایی که شما هیچ وقت نمی دانید که چه زمانی پروازها تاخیر دارند و یا کنسل می شوند، برای من بسیار موثر بود.

این مقاله رو هم بخونید  رشد گردشگری سنگاپور

سفر من به هر کشوری حدود ۲ تا ۵ روز طول می کشید. اما بسته به وضعیت دریافت ویزا و بودجه و اینکه من بتوانم با دانشجویان و مقامات رسمی دیدار داشته باشم و یا خیر، کمتر و یا بیشتر می شد.

گردشگری می تواند تاثیرات بسیار مثبت و موثری بر اقتصاد و توسعه اقتصادی کشورها و به ویژه کشورهای کم درآمد داشته باشد. زمانی که ما بتوانیم این معیارها را درک کنیم، می توانیم به سمت ایجاد جهانی یکپارچه و صلح آمیز حرکت کنیم.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz