انواع ویزاها

انواع-ویزای-گردشگری

انواع ویزاها

انواع ویزاها

در این مقاله انواع ویزاها ، گروه مسافرتی گردشگران شیراز سعی دارد شما را با انواع ویزاهای گردشگری آشنا کند.

آنچه باید درباره ویزای گردشگری بدانید

روادید گردشگری (Visa Tourist)

یکی از رایج ترین و پر تقاضا ترین انواع روادید است و همانطور که از نام آن پیداست برای سفر کوتاه مدت در کشور مقصد به روش های مختلفی برای گردشگران صادر می شود.

روش های صدور روادید گردشگری

مراجعه حضوری (مراجعه به سفارت):

روادید در بدو ورود (on arrival visa):

معاف از روادید (visa free):

کشور های معاف از روادید کشورهایی هستند که برای سفرهای گردشگری نیازی به روادید ندارند. برای مثال سالهای قبل تفاهم نامه ای میان دو کشور ایران و ترکیه به امضا رسید که طبق آن شهروندان این دو کشور برای ورود به خاک یکدیگر نیازی به دریافت روادید ندارند.

انواع ویزای گردشگری

اعتبار روادید در مقاله انواع ویزاها

روادید گردشگری از نوع روادید کوتاه مدت (موقت) است و به صورت یک بار ورود یا (Single visa) صادر می شود. به این معنی که دارنده روادید صرفا در طول مدت اعتبار آن مجاز به اقامت در کشور مقصد خواهد بود. مدت اعتبار نیز برای کشورهای مختلف متفاوت است. مهم ترین نکته در این رابطه ترک کشور مقصد به هنگام پایان اعتبار روادید است؛ زیرا اقامت حتی یک روز بیشتر از موعد مقرر غیر قانونی محسوب می شود.

محدودیت های روادید  در مقاله انواع ویزاها

روادید گردشگری محدود به گردش در کشور مقصد و در بعضی موارد دیدار از آشنایان و بستگان می شود و دارندگان این روادید مجاز به کار یا ادامه تحصیل در کشور مقصد نیستند.

این مقاله رو هم بخونید  بزرگترین مجسمه جهان

گردشگران شیراز

در گروه مسافرتی گردشگران شیراز سعی داریم انواع ویزاهای خارجی و داخلی آسیایی را برای مسافران به صورت تضمینی صادر کنیم. و شما را با تمامی تورهای هیجان انگیز و برتر آشنا کنیم تا با ما سفر کنید.

برچسپ ها:, , , , , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “انواع ویزاها”