Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

نشان گردشگری حلال

اعطای نشان گردشگری حلال به هتل ها و رستوران

اعطای نشان گردشگری حلال به هتل ها و رستوران

تهران- ایرنا- رییس انجمن ارگانیک ایران از انعقاد قرارداد با موسسه گردشگری حلال خبر داد و گفت: از این پس هتل ها و رستوران های متقاضی می توانند برای عرضه غذای سالم، برند «حلال» دریافت کنند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «سیدرضا نورانی» امروز در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: انجمن ارگانیک ایران با موسسه گردشگری حلال برای حفظ سلامت جامعه و محیط زیست تفاهمنامه همکاری دارد تا به این ترتیب مخاطرات غذایی مردم در رستوران ها و هتل ها کاهش یابد.
به گفته وی، موسسه گردشگری حلال مورد تایید و صلاحیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان ملی استاندارد ایران است.
به گفته وی، موسسه گردشگری حلال با زیر پوشش قرار دادن رستوران ها و هتل ها می کوشد غذای سالم و ارگانیک به دست گردشگران داخلی و خارجی از کشورهایی برسدکه با ایران مراوده گردشگری دارند.
نورانی افزود: به طور حتم اقدام های اخیر به اصلاح زیرساخت های گردشگری و تامین امنیت غذایی سلامت محور برای گردشگران داخلی و خارجی منجر می شود.
وی گفت: هتل ها و رستوران هایی که برند حلال دریافت می کنند مشتریان خاص خود را نیز خواهند داشت اما قیمت ها برای مشتریان تفاوت چندانی نمی کند.
وی یاد آور شد: اکنون نیز بخش عمده این رستوران ها و هتل ها قیمت های خود را بر مبنای عرضه غذای درجه محاسبه کرده اند و بر همین اساس از مشتریان وجه دریافت می کنند.

** ساخت آزمایشگاه مجهزی در جزیره کیش برای عرضه برند حلال

رییس انجمن ارگانیک ایران گفت: بحث غذای حلال فقط به گوشت مصرفی با ذبح اسلامی محدود نیست؛ بلکه فراتر از این موضوع، شامل همه نوع غذا و خدمات بهداشتی می شود.
نورانی با تاکید بر اینکه در برند حلال انواع غذا و لوازم بهداشتی باید عاری از آلاینده و فلزات سنگین باشند گفت: رستوران ها و هتل هایی که برند حلال دریافت می کنند، باید به طور حتم غذایی سالم و ارگانیک عرضه کنند.
وی گفت: البته انجمن ارگانیک ایران نیز در کنار عرضه غذای حلال، برای عرضه محصولات ارگانیک تلاش می کند که بخشی از همان برنامه غذای حلال به شمار می رود.
به گفته رئیس انجمن ارگانیک ایران، هتل ها و رستوران ها براساس طبقه بندی رنگ سبز (محصولات ارگانیک)، نارنجی (طبیعی) و سفید (غذای سالم) گواهینامه دریافت می کنند و همه رستوران ها و هتل های دارای برند حلال می توانند دارای میز سفید، سبز و نارنجی برای محصولات سالم، ارگانیک و طبیعی باشند.
وی با اشاره به این که در برند حلال محصولات غذایی و بهداشتی (شامپو و صابون و ….) مورد آزمایش دقیق قرار می گیرند، افزود: اکنون مقدمات ساخت آزمایشگاه مجهزی در جزیره کیش برای عرضه برند حلال فراهم شده است که باید مورد حمایت های ملی قرار گیرد.
نورانی اضافه کرد: رستوران ها و هتل های دارای برند حلال تحت نظارت مستمر بازرسان دستگاه ها و سازمان های نظارتی قرار می گیرند تا پس از این غذای بی کیفیت یا نامرغوب بدست مردم نرسد.
براساس آمارها ارزش سالیانه بازار غذای حلال جهان چهار تریلیون دلار برآورد می شود که این میزان، در حال افزایش است.
جمعیت ۲ میلیارد نفری مسلمانان در بیش از یکصد کشور زندگی می کنند اما بیش از ۸۰ درصد محصولات حلال در کشورهای غیرمسلمان تولید می شود.
مالزی و ترکیه از کشورهای پیشرو اسلامی در تولید محصولات با نشان تجاری «حلال» به شمار می روند.

منبع: سایت خبرگزاری ایرنا

به این مطلب چه امتیازی میدهید؟ post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz