Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

احداث نیروگاه در ماسوله

بررسی احداث نیروگاه خورشیدی در شهرک تاریخی ماسوله

فرماندار فومن از نشست بررسی احداث نیروگاه خورشیدی در شهرک تاریخی ماسوله خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از گیلان، محمود قاسم نژاد در این نشست فرماندار فومن با تاکید بر لزوم استفاده از انرژی‌های نو و تجدیدپذیر اظهار کرد: در کشورهای توسعه یافته سالها پیش به این سمت حرکت کرده اند و در کشور خودمان نیز در برخی از نقاط از پنل های خورشیدی استفاده شده است.

قاسم نژاد با بیان اینکه عدم آگاهی سبب شده نسبت به پذیرش برخی مسائل نوین مقاومت وجود داشته باشد، یادآور شد: ما به عنوان نماینده دولت تسهیل کننده خواهیم بود.

لزوم رعایت الزامات میراث فرهنگی در ماسوله

وی بر لزوم رعایت الزامات میراث فرهنگی در ماسوله در صورت اجرای این طرح تاکید کرد و افزود: انرژی خورشیدی همواره در سطح جهان مورد توجه بوده است و در صورت تامین اعتبار این پروژه توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اقدامات لازم جهت تسهیل امور اداری و بهبود شرایط اجرای پروژه فراهم خواهد آمد.

نیازمند استفاده از فناوری روز هستیم

حجت‌ الاسلام افتخاری نیز در این نشست ماسوله را دارای اقلیمی ویژه دانست و گفت: ماسوله و قلعه رودخان دو بال توسعه شهرستان فومن هستند.

وی با بیان اینکه نیازمند استفاده از فناوری روز هستیم، اظهار کرد: باتوجه به اینکه در ماسوله گازرسانی صورت نمی گیرد در طول سه ماه از سال برق ارزان در اختیار مردم قرار می گیرد که رایزنی لازم با وزرای نفت و نیرو جهت افزایش این مدت به شش یا هفت ماه صورت گرفته است.

این مقاله رو هم بخونید  جاهای دیدنی مشهد: پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری

نشست احداث نیروگاه خورشیدی در ماسوله

نماینده فومن و شفت در مجلس در پایان از آمادگی خود برای تسهیل در اجرای این پروژه در صورت تصویب آن خبر داد.

ماسوله قطب گردشگری است

مرتضی طالع ماسوله نیز در این نشست با بیان اینکه باید با دید آینده نگری به موضوعات نگاه کنیم، یادآور شد: ماسوله قطب گردشگری است و باید نگاه آینده نگر نسبت به این شهرک تاریخی داشته باشیم.

مشاور رییس سازمان میراث فرهنگی اظهار کرد: می‌خواهیم نام ماسوله را به عنوان اولین روستایی که تمام انرژی خود را از پنل های خورشیدی تامین می کند به همگان معرفی کنیم.

گفتنی است در ابتدای این نشست بیژن قادری نماینده شرکت سولار ذکانیرو نیرو که سابقه اجرای طرح در جهان و ایران را داشته توضیحاتی درباره انرژی خورشیدی ارایه کرد.

منبع: خبرگزاری موج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz