آشنایی با رم

آشنایی با رم

آشنایی با رم

آشنایی با رم

در مقاله آشنایی با رم ، گروه مسافرتی گردشگران شیراز شما را با زیبایی های رم آشنا می کند. رم پایتخت کشور زیبای ایتالیاست. که بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر این کشور است. رم مرکز مهم معماری هنر و زیباییست.

موقعیت جغرافیای رم در مقاله آشنایی با رم

آشنایی با رم

رم در اطراف دریای زیبای مدیترانه ای قرار دارد . واتیکان هم در درون رم اعجاب انگیز قرار دارد. در رکوردهای جهانی رم در سال دو هزارو هفت به عنوان ۱۱ همین شهر پر بازدید در جهان و سومین شهر در اروپا و اولین شهر در ایتالیا در دنیای گردشگری شناخته شد. یکی از استدویهای معروف رم چینه چیتا می باشد. و بقایای کولوسئوم در آمفی تئاتر معروف هم در این وجود دارد.

آشنایی با رم

همیشه تاریخ این شهر زیبا با افسانه آغاز می شود. بنیان گذاران رم ساکنان رمی نبودند آنها قبایل اتروسکانی تمدن و قوم رمی بودند. کسانی که از بابل به این سرزمین آمدند. محققان حدس می زنند رمی ها ارتش منظمی داشتند به همین خاطر بود که توانستند قلمروی خود را افزایش دهند.

کلوسئوم مشهور ترین و مهم ترین و معروف ترین جاذبه های این شهر زیباست. . تجلی بخش هنر ایتالیایی هاست و همچنین یاد آور نبرد های گلادیاتور د رگذشته های درو بوده و همچنین نمادی از بزرگی و شکوه و عظمت است.

موزه واتیکان

در این مقاله آشنایی با رم درباره رم چه چیزهایی می دانید؟

یکی از بهترین موزه های دنیاست . در کنار کلیسای سنت پیتر موزه واتیکان قرار گرفته است. سقف و دیوارهای پر از نقاشی و اعجاب انگیز این کلیسا ، که الهام گرفته از زمان آفرینش انسان و داستانهای زندگی حضرت عیسی از شاهکارهای میکل آنژ است بر دیوارهای این کلیسا نقش آفرینی کرده است. دیدن آن بسیار زیباست

این مقاله رو هم بخونید  راهنمای سفر به ژنو

فواره تروی

آشنایی با رم

فواره های معروف تروی از زیباترین های رم است که همه گردشگران ها به دیدن این فواره ها می روند. این فواره ها به فواره های آرزوها معروف است. در چشمه آرزوها که در افسانه های قدیمی رم آماده است. می گویند کسی که سکه در آن بیندازد باز هم گذرش به رم می خورد. و بر می گردد

پانتئون

آشنایی با رم

این معبد ۲۰۰۰ سال قدمت دارد و در آن بعضی از هنرمندان و نخبگان آرامگاه دارند. مثل رافائل و بعضی از پادشاهان ایتالیا است.

رومن فروم

آشنایی با رم

محل مهمانی ها ، جشن ها ، نشست ها ، جشنواره ها ،در رم باستان .

میدان ناوونا

آشنایی با رم

در میدانی قرار دارد در اطرافش ، مغازه ها ، رستوران ها ، کافی شاپ بزرگی قرار دارد.

موزه بورگزه

آشنایی با رم

پله‎های اسپانیایی

آشنایی با رم

قلعه سن آنجلو

کلیسای سنت پیتر

این کلیسای زیبا هم از بزرگ ترین کلیساهای دنیاست.که به دلیل داشتن شاهکارهای میکل آنژ .نقاشی ها و مجسمه هایش شهرت فراوانی دارد.

برچسپ ها:, , , , , , , , , , , , , , , , , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “آشنایی با رم”