آشنایی با ترکیه – بدروم

آشنایی با ترکیه - بدروم

آشنایی با ترکیه – بدروم

آشنایی با ترکیه – بدروم

آشنایی با ترکیه – بدروم : بدروم یک شهری ساحلی است که در کنار دریای اژه قرار گرفته و با آن ساحل فیروزه ای می گویند و علاوه بر این شهر تاریخی کشور ترکیه محسوب می شود. که در سالهای اخیر از گردشگران خارجی زیادی را به سمت خود جذب کرده است. خلیج و قلعه سنت پیتر از جاذبه های شهر بدروم است که عکسهایش بر روی کارت پستال ها ، مجله ها و کتابها چاپ می شد. در این مقاله آشنایی با ترکیه – بدروم با گردشگران شیراز همراه باشید

راهنمای سفر به بدروم

تاریخچه بدروم در آشنایی با ترکیه – بدروم

آشنایی با ترکیه – بدروم : در اینجا بدروم که شبیه به کارت پستال ، عشق، خورشید، دریا و بعداز همه اینها تاریخچه این شهر است. بدروم مانند رنگ سفیدی است که بقیه رنگها را خود دارد ؛ در این شهر حس میکنی که باران جوردیگری می بارد، خورشید جور دیگری طلوع می کند. قلعه بدروم یا قلعه سنت پیتر که در جنوب غربی بدروم است با برجهای زیبای خود که در قرن ۱۵ میلادی ساخته شده است. بودروم تحت حاکمیت پارس ها، مقدونیه ای ها، امپراتوری های روم و بیزانس در طول تاریخ بوده است.

راهنمای سفر به بدروم

آب و هوای بدروم در مقاله آشنایی با ترکیه – بدروم

آشنایی با ترکیه – بدروم : آب و هوای آن : بهترین زمان برای سفر به بدروم ، از اردیبهشت تا آبان است که در فصل بهار شکوفه‌های بادام هم مناظر را جذاب تر کرده است.در تابستان‌، هوا گرم و مرطوب‌ است و در زمستان‌ معمولا، هوا معتدل و آفتابی می‌شود .

جاذبه های دیدنی بدروم

قلعه سنت پیتر (قلعه بدروم)

راهنمای سفر به بدروم

این قلعه در جنوب غربی شهر بدروم است و در هنگام بازدید از قلعه به حال و هوای تاریخی جنگ های ترکان سلجوقی برمی گردید.

گشت با قایق

با قایق سواری می توانید از سواحل زیبا، غواصی و شنا در آبهای نیلگون بدروم بازدید کنید. به ماهیگیری بروید و انواع ورزش های آبی را انجام دهید.

آرامگاه ماسولوس هالی کارناسوس

این آرامگاه قبر بسیار بزرگی دارد که معماری یونانی و مصری برگرفته شده است. امروزه به یک موزه فضای باز تبدیل شده است و از زیبایی های معماری باستانی آن تقدیر می شود.

گومبت

برای اینکه به این منطقه بروید باید ۲کیلومتر از شهر بدروم خارج شوید . در گمبت رستوران های مکزیکی و چینی و کافه زیاد است و بزرگترین و زیباترین هتل ها دراین مکان هستند. مسافرها میتوانند از ساحل کم عمق و طولانی و انواع و اقسام سرگرمی های آبی گومبت لذت ببرند.

گشت و دریاگردی آبی با گولت

در مقاله آشنایی با ترکیه – بدروم با جذابیتهای آن آشنا می شویم : اگر دوست دارید گشت آبی داشته باشید میتوانید با قایق هایی به نام گولت این کار را انجام دهید. گولت ها دارای حمام و دستشویی های خصوصی و آشپزخانه مجهز هستند. تمام وسایل ورزشی آبی را دارند و میتوانید از آن استفاده کنید آشپز هم انواع خوراکی های مخصوص ترکیه ای را برایتان فراهم می کند.

تورگوت رئیس مارینا

این لنگرگاه از مدرترین لنگرگاه های دریای اژه است که در نوک شبه جزیره بدروم قرار دارد.

بیتز

بیتز دهکده آرام و زیباست در ۸کیلومتری بدروم قرار دارد که به دلیل باغ های نارنگی خوشمزه اش معروف است. ورزش های آبی مثل اسکی روی آب در اینجا بسیار مورد استقبال است. در پلاژهای آن، از سایبان ها، چترها و بالش های رایگان میتوانید استفاده کنید.

موزه روباز و تئاتر باستانی در مقاله آشنایی با ترکیه – بدروم

این موزه در جاده بدروم–تورگوت رئیس قرار دارد. در حفاری های انجام گرفته سن تئاتر بیرون آماده و محل های نشستن بازسازی شده است. ظرفیت این تئاتر ۱۳۰۰۰ نفر می باشد.

موزه باستان شناسی زیر زمینی (زیر آبی) بدروم

این موزه یکی از بزرگترین و مهمترین موزه های جهان محسوب می شود که آثار به دست آمده از حفاری هایی که از سال ۱۹۶۰ آغاز شده است. مرداب هایی که در این منطقه وجود دارد شامل یاسی آوا، شیطان دره سی و بندر سرچه می باشد. قدیمی ترین کشتی غرق شده در جهان در این موزه قرار دارد.

قلعه چیفیت

این قلعه در نزدیکی منطقه باغلا در جنوب غربی شبه جزیره بر روی تخته سنگ ها درست شده است و آثار تمدن های مختلف را در خود جای داده است.

درب Myndos

این درب یکی از درب های ورودی hali Karnossos بوده است که در غرب شهر قرار گرفته است. درب میندوس از یک شبستان داخلی و دو برج تاریخی ، تشکیل شده است.

خانه های سنتی بدروم

در معماری سنتی بدروم ویژگی های مشترک که می توانید ببینید، طبقات ورودی بدون پنجره، درب های طبقه دوم و پلکان های داخلی و یا ورود با پل ها می باشد.

گور سنگ ها

در بالای تئاتر و دامنه قرار دارد و متعلق به دوران Helenisti و روم می باشد.

ویرانه های استراتونیکیا

خرابه ها و ویزانه های موجود در روستای اسکی حصار در جاده یاتاغان–میلاس با آثار زیادی باقیمانده خود به دوران کاریا، روم و بیزانس تعلق دارد.

تور جیپ سافاری بدروم :

پلاژ گوموشلوک بدروم

پلاژ کارا آوا (جزیره سیاه) بدروم

پلاژ کارا آوا بدروم

پلاژ توربا بدروم

سواحل بدروم

سواحل کادی کالسی

سواحل بی تیز بدروم

سواحل اورتاکند یاهسی

ساحل یالیک کاواک

ساحل اکیارلار

ساحل گولتور کوپوگو

ساحل گورچینلیک

ساحل گولتورکوپوگو

غذاهای سنتی بدروم :

راهنمای سفر به بدروم

صبحانه ی ترکیه ای

ترک ها در صبحانه ی خود از پنیر سفید، پنیر کهنه زیتون سیاه و سبز، کره، خامه ی غلیظ (سر شیر)، عسل، مربا و املت یا تخم مرغ آب پز و نوعی سوسیس و بورک استفاده می کنند.

مِنِمِن ،(Menemen) یک نوع املت است که مواد تشکیل دهندش پیازداغ، فلفل و گوجه فرنگی و تخم مرغ است و همچنین از سبزیجات معطر، جعفری، فلفل سیاه و فلفل قرمز خرد شده، در املت استفاده می شود.

اسکندر کباب

آدانا کباب

لوفِر، یک نوع ماهی نسبتاَ بزرگ و خوشمزه است که و تمیز کردن و خوردنش بسیار است.

مانتی، غذایی است که باید به صورت داغ و که همراه با ماست سرد و سیر سرو شود و این غذا به نام راویولی ترکیه ای هم شناخته می شود.

کونِفه، یک شیرینی پنیری سنتی عربی است. که از پنیر بدون نمک در بین دو لایه از kadayıf درست می شود.

باقلوا، از خمیر فیلو، پودر آجیل و شربت عسل درست می شود.

کورو فاسولیه، غذایی است که از لوبیا سفید، کره، گوجه فرنگی و رب گوجه فرنگی تشکیل می شود.

راهنمای سفر به بدروم

سوغات بدروم

  • شخصی که مهره های شیشه ای چشم زخم داشته باشد، او را از بلایا دور نگه می دارد و برایش خوش شانسی می آورد.
  • کیسه های کوچکی وجود دارد که در آن ها فندوق و انار ریخته می شود
  • حوله های مخصوص ترکیه همراه با صابون های زیتون و روغن ابریشم و کیسه های دستی ترکیه ای که در بافت های صاف و خشن موجود است.
  • ظروف تزئینی ، کاسه های سرامیکی و صنایع دستی
  • پوشاک ، چرم ، زیور آلات و پارچه های سنتی دستباف ، پرده ، رومیزی که در همان بدروم تهیه می شود .
  • شیرینی های خوش طعم ترکیه ای

مراکز خرید بدروم

راهنمای سفر به بدروم

اوسیس

بیشتر مغازه های این مرکزخرید پوشاک و کیف و کفش می باشد . علاوه بر مغازه دارای رستوران، سینما و بولینگ دارا می باشد. شما می توایند با اتوبوس به این مرکز خرید بروید. این مرکز خرید به دلیل قیمت های مناسبی که دارد محل مناسبی برای خریدن سوغاتی هست.

اونیو

این مرکز خرید ۵۰ مغازه دارد که دارای رستوران و کافی شاپ، و فضای بازی برای کودکان و سینما، سالن بیلیارد و بولینگ هم می باشد.

راهنمای سفر به بدروم

Osman miniatures

بیشتر چیزهایی که در این گالری می بینید اصل نیست فقط چند نقاشی ها اصل هستند که به نحوه ی خاصی ازشون نگهداری می شود. البته نقاشی هایی که اصل نیستند نیز زیبایی خود را دارند قابل تحسین هستند، و در نقوش آن می توان هنر ترکی اسلامی را احساس کرد.

Copperware

این مرکز یکی از معروفترین مراکز فروش ظروف مسی در بدروم است.

Meerschaum pipes

در این مرکز خرید انواع مختلف و متنوعی از پیپ را می توانید مشاهده کنید.

از مهمترین مراکز اجناس مارکدار، مراکز خرید اواسیس Oasis- چارشی Cari -لیمان است. و در مرکز خرید Emin Diravaci’s صنایع دستی ترکیه وجود دارد.

در بازار قدیمی بدروم ادویه‌های رنگارنگ و صنایع دستی زیبا را می توانید پیدا کنید.

حمل ونقل در بدروم

اتوبوس : در همه ی مسیرها وجود دارد .

تاكسيهاي ون اشتراكي : مخصوص مسافران است.

تاكسيهاي ون : به این تاکسی ها در شهر بدروم، نام دل موش می گویند و ظرفيتش ۱۰نفر است. اين تاكسيها در یک مسیر مشخص حركت مي کنند و كرايه آنها ثابت است. در طي مسير خود داراي ايستگاه مشخصی نمي باشند ومسافر هرکجا که بخواهد می تواند پیاده شود.

شماره های ضروری

پلیس ۱۵۵

آمبولانس ۱۱۲

بهزیستی ۱۱۴

برچسپ ها:, , , , , , , , , , , , ,

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “آشنایی با ترکیه – بدروم”

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!