آشنایی با ترکیه – بدروم

ترکیه_بدروم

آشنایی با ترکیه – بدروم

درباره بدروم

بدروم یک شهر ساحلی بسیار زیبا و در عین حال تاریخی کشور ترکیه است که در ساحل دریای اژه قرار گرفته است معروف به ساحل فیبروزه ایی.که توانسته است در سالهای اخیر بسیاری از گردشگران خارجی را به سمت خود روانه کند. خلیج و قلعه سنت پیتر از محبوب ترین جاذبه هایش است که تا سالها عکسهایش بر روی کارت پستال ها ، مجله ها و کتابها چاپ میشد.

راهنمای سفر به بدروم

جمعیت بدروم

بدروم در ترکیه واقع شده است و جمعیت خارجی و ترکی ، کل جمعیتش را گرفته است. و این شهر بزرگ دارای یک فرودگاه بین المللی است.

تاریخچه بدروم

تفریح گاهی شبیه به کارت پستال ، آزادی , عشق, خورشید، دریا و بعداز همه اینها تاریخ است بدروم سفیدی است که رنگها را دربر دارد ؛ باران در اینجا متفاوت میبارد و خورشید متفاوت طلوع می کند. قلعه بدروم یا قلعه سنت پیتر در قلب بدروم با برجهای شگفت انگیز خود در قرن ۱۵ میلادی توسط شوالیایه هایی ساخته شده است. بودروم در طول تاریخ تحت حاکمیت پارس ها ، مقدونیه ای ها ، امپراتوری های روم و بیزانس بوده است. یک ساعت و نیم از تهران عقب تر می باشد.راهنمای سفر ب

راهنمای سفر به بدروم

آب و هوای بدروم

بهترین وقت سفر به بدروم ، از ماه آوریل تا نوامبر (اردیبهشت تا آبان ) است که شکوفه‌های بادام هم مناظر را دیدنی‌تر کرده است.بدروم آب و هوای مدیترانه ایی دارد ازین باب کسانی که به بدروم .سفر میکنند به خاطر آب و هوایش آنجارا دوست میدارند. آب و هوای بدروم معتدل مدیترانه ای است، میانگین دما در زمستان حدود ١۴ درجه‌ی سانتی‌گراد و در تابستان حدود ٣٢ درجه‌ی سانتی‌گراد است. تابستان‌ها گرم و مرطوب‌اند و زمستان‌ها، هوا معتدل و آفتابی می‌شود .

جاذبه های دیدنی بدروم

قلعه سنت پیتر (قلعه بدروم)

راهنمای سفر به بدروم

این قلعه در جنوب غربی ترکیه در شهر بدروم واقع شده است در بازدید از این قلعه به حال و هوای تاریخی جنگ های ترکان سلجوقی برمی گردید. راهنمای سفر به بدروم

گشت با قایق

با قایق سواری می توانید به بازدید از سواحل زیب، غواصی و شنا در آبهای نیلگون بدروم بروید. ماهیگیری کنید و از عجایب زیر آبی عکس بگیرید و انواع ورزش های آبی را انجام دهید. راهنمای سفر به

آرامگاه ماسولوس هالی کارناسوس

این آرامگاه قبر بسیار بزرگی است که معماری یونانی و مصری در آن ترکیب شده است. امروزه تبدیل به موزه فضای باز شده است و زیبایی های معماری باستانی آن تحسین می شود. راهنمای سفربه

گومبت

این منطقه دو کیلومتر از شهر بدروم فاصله دارد. رستوران های هندیف مکزیکی و چینی و کافه های آن همیشه شلوغ هستند و بزرگترین و زیباترین هتل ها در گومبت هستند. خانواده ها و فرزندانشان می توانند از ساحل کم عمق و طولانی و انواع و اقسام سرگرمی های آبی گومبت لذت ببرند. راهنمای سفر به بدروم

گشت و دریاگردی آبی با گولت

گشت آبی با قایق هایی به نام گولت انجام می شود. با این قایق ها سواحل زیبای بدروم را سیر می کنید این گولت ها دارای کابین هایی با حمام و دستشویی های خصوصی با آب داغ و آشپزخانه کامل هستند. تمام تجهیزات ورزش های آبی را دارند و می توانید همه وقت خود را روی عرشه بگذرانید. آشپز هم انواع و اقسام خوراکی های مختص ترکیه را برایتان فراهم می کند. راهنمای سفر به بدروم

تورگوت رئیس مارینا

این لنگرگاه در نوک شبه جزیره بدروم واقع شده است و مدرن ترین لنگرگاه سواحل دریای اژه است. راهنمای سفر به بدروم

بیتز

دهکده آرام و زیبایی در حدود ۵ مایلی بدروم است. سواحل زیبا و بکری دارد این دهکده به خاطر باغ های نارنگی اش معروف است. همچنین ورزش های آبی مثل اسکی روی آب در اینجا بسیار محبوب است. در پلاژهای آن، می توانید از سایبان ها، چترها و بالش های رایگان استفاده کنید. راهنمای سفر به بدروم

موزه روباز و تئاتر باستانی

این مکان دیدنی بر روی جاده بدروم–تورگوت رئیس واقع شده است. در حفاری های انجام یافته سن تئاتر بیرون آورده شده و محل های نشستن بازسازی شده است. ظرفیت این تئاتر ۱۳۰۰۰ نفر می باشد.

موزه باستان شناسی زیر زمینی (زیر آبی) بدروم

در نوع خود یکی از بزرگترین و مهمترین موزه های جهان است. آثار به دست آمده از حفاری هایی که از سال ۱۹۶۰ آغاز شده، مرداب های این منطقه شامل یاسی آوا، شیطان دره سی و بندر سرچه می باشد. مشاهده ی قدیمی ترین کشتی غرق شده جهان نیز از آثار جالب توجه منطقه است.

قلعه چیفیت

این قلعه تاریخی در جنوب غربی شبه جزیره و در نزدیکی منطقه باغلا بر روی تخته سنگ ها ساخته شده و آثار تمدن های مختلف را در خود جای داده است.

درب Myndos

درب میندوس یکی از درب های ورودی hali Karnossos بوده است که در غرب شهر قرار دارد. درب میندوس از دو برج تاریخی و یک شبستان داخلی که درب ورودی به شهر که در پشت آن جای داشته، تشکیل شده است

خانه های سنتی بدروم

ویژگی های مشترک معماری سنتی بدروم، طبقات ورودی بدون پنجره، درب های طبقه دوم و پلکان های داخلی و یا ورود با پل ها می باشد. این خانه ها که بر اساس قانون، تحت حفاظت قرار گرفته اند، در مرکز، اورتاکنت و گوموشلوک (در روستای کوجا کایا) به وفور دیده می شوند.

گور سنگ ها

در بالای تئاتر و دامنه قرار داشته و متعلق به دوران Helenisti و روم می باشد.

ویرانه های استراتونیکیا

خرابه های موجود در روستای اسکی حصار بر روی جاده یاتاغان–میلاس با آثار فراوان باقیمانده خود به دوران کاریا، روم و بیزانس تعلق دارد.

تور جیپ سافاری بدروم :

پلاژ گوموشلوک بدروم

پلاژ کارا آوا (جزیره سیاه) بدروم

پلاژ کارا آوا بدروم

پلاژ توربا بدروم

سواحل بدروم

سواحل کادی کالسی

سواحل بی تیز بدروم

سواحل اورتاکند یاهسی

ساحل یالیک کاواک

ساحل اکیارلار

ساحل گولتور کوپوگو

ساحل گورچینلیک

ساحل گولتورکوپوگو

غذاهای سنتی بدروم :

راهنمای سفر به بدروم

صبحانه ی ترکیه ای

از پنیر سفید، پنیر کهنه زیتون سیاه و سبز، کره، خامه ی غلیظ (سر شیر)، عسل، مربا و املت یا تخم مرغ آب پز دیگر موارد تشکیل شده است. و نوعی سوسیس و تخم مرغ و بورک نیز در منوی صبحانه وجود دارد.

مِنِمِن ،(Menemen) نوعی املت است که با پیازداغ، فلفل و گوجه فرنگی و تخم مرغ درست می شود و با سبزیجات معطر، جعفری، فلفل سیاه و فلفل قرمز خرد شده، ترکیب می شود.

اسکندر کباب

آدانا کباب

لوفِر، نوعی ماهی است که نسبتاَ بزرگ بوده، بسیار خوشمزه است و تمیز کردن و خوردن آن آسان است.

مانتی، غذایی است که به صورت داغ و همراه با ماست سرد و سیر سرو شده و اغلب به نام راویولی ترکیه ای شناخته می شود.

کونِفه، به طور سنتی یک شیرینی پنیری عربی است. که از پنیر بدون نمک در بین دو لایه از kadayıf تشکیل می شود.

باقلوا، محتویات آن (خمیر فیلو، انواع آجیل و شربت) است.

کورو فاسولیه، مخلوطی از لوبیا سفید با کره، گوجه فرنگی و رب گوجه فرنگی می باشد.

رستورانهای بدروم

راهنمای سفر به بدروم

رستوران ،Arsipel غذاهای دریایی سرو می شود.

رستوران ،Denizhan غذاهای ترکي سرو می شود.

رستوران ،ANTIQUE THEATRE HOTEL غذاهای فرانسوی و مدیترانه ای سرو می شود. ساعت کاری

رستوران اتانتیک گریل، انواع کباب های معروف سرو می شود.

رستوران رویال، علاوه بر غذاهای ترکي، غذاهای هندی، چینی، ایتالیایی، دریایی و استیک هم سرو می شود.

باغ رستوران درایورز، در این رستوران علاوه بر غذاهای ترکی، غذاهای اروپایی هم سرو می شود.

رستوران دیمتر، در این رستوران علاوه بر غذاهای ترکي، سبزیجات و غذاهای دریایی نیز سرو می شود.

رستوران آولو بیسترو بار، در این رستوران علاوه بر غذاهای ترکي، غذاهای مدیترانه ای نیز سرو می شود.

سوغات بدروم

  • مهره های شیشه ای چشم زخم که دارنده این مهره او را از بلایا دور نگه می دارد و برایش خوش شانسی می آورد.
  • کیسه های کوچکی که در آن ها فندوق و انار ریخته می شود که بسیار خوش طعم و لذیذ است.
  • حوله های ترکیه ای با صابون های زیتون و روغن ابریشم و کیسه های دستی ترکیه ای که در بافت های صاف و خشن وجود دارد؛
  • ظروف تزئینی ، کاسه های سرامیکی و صنایع دستی
  • پوشاک ، چرم ، زیور آلات و پارچه های سنتی دستباف ، پرده ، رومیزی که در همان بدروم تهیه می شود .
  • شیرینی های خوش طعم ترکیه ای

مراکز خرید بدروم

راهنمای سفر به بدروم

اوسیس

این مرکز پر از مغازه های پوشاک و کیف و کفش می باشد . که دارای رستوران، سینما و بولینگ برای در دسترس می باشد . و با استفاده از اتوبوس می توانید به این مرکز خرید بروید. اینجا مکانی خوبی برای خرید سوغاتی با نرخ های مناسب است.

اونیو

در این مرکز خرید ۵۰ مغازه وجود دارد که تعدادی رستوران و کافی شاپ، و فضای بازی برای کودکان و سینما، سالن بیلیارد و بولینگ در این مرکز خرید و تفریحی موجود است .

راهنمای سفر به بدروم

Osman miniatures

هر چیزی که در این گالری ارائه می شود اصلی نیستند. فقط چند نقاشی که به گونه خاصی نگهداری می شوند و توسط نقاشان سلطان کشیده شده اند اصلی و گرانبها هستند. البته نقاشی های بدل نیز زیبایی خود را دارند مینیاتورهای اینجا واقعا قابل تحسین هستند، و در نقوش آن می توان هنر ترکی اسلامی را مشاهده کرد.

Copperware

این مرکز یکی از معروفترین مراکز فروش ظروف مسی در بدروم است.

Meerschaum pipes

در اینجا می توانید انواع مختلف و متنوعی از پیپ را بیابید.

مراکز خرید اواسیس Oasis- چارشی Cari -لیمان از مهمترین مراکز اجناس مارکدار محسوب می شوند . و در Emin Diravaci’s میتوانید صنایع دستی ترکیه وفرشهای قدیمی را ببینید و اگر مایل بودید به قیمت مناسب بخرید.

بازار قدیمی بدروم که با بوی ادویه‌های رنگارنگ و صنایع دستی زیبا خستگی را از تنتان به در می‌کنند.

حمل ونقل در بدروم

اتوبوس : در تمامی مسیرها وجود دارد .

تاكسيهاي ون اشتراكي : مخصوص مسافر است.

تاكسيهاي ون : در شهر بدروم به نام دل موش ناميده ميشوند و ظرفيت ۱۰ سرنشين را دارا بوده و به صورت اشتراكي مورد استفاده مسافران قرار مي گيرند. اين تاكسيها در خطوط مشخصي حركت مي نمايند و كرايه آنها ثابت در طي مسير خود داراي ايستگاه نمي باشند و بنابه در خواست مسافر توقف مي نمايند.

شماره های ضروری

پلیس ۱۵۵

آمبولانس ۱۱۲

بهزیستی ۱۱۴

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “آشنایی با ترکیه – بدروم”

نه + شش =