آشنایی با ایتالیا

آشنایی با ایتالیا

آشنایی با ایتالیا

ایتالیا

تاریخچه این کشور رویایی

ایتالیا ، اروپا ، سفر به ایتالیا ، دانستنی های ایتالیا ، پول رایج ایتالیا ، جاذبه های دیدنی ایتالیا ، جاذبه های تاریخی ایتالیا ، چگونه به ایتالیا سفر کنیم ، برج پیزا ، ونیز ، آمفی تئاتر ، رم باستان ، رستوران های ایتالیا ، کافه های ایتالیا ، حمل و نقل در ایتالیا ،

امپراتوری روم که از شهر رم شروع به گسترش کرده بود نه تنها ایتالیا بلکه کل حوزه مدیترانه و حتی بریتانیای دور دست را هم تحت کنترل خود درآورده بود.در اواخر قرن سوم میلادی و اوایل قرن ۴ میلادی امپراتوری روم غربی که با مشکلات کم شدن جمعیت و در نتیجه درآمد مالیاتی کمتر برای تجهیز سپاه مواجه شده بود، نتوانست در مقابل امواج سهمگین قبایل ژرمن مقاومت نماید و در نتیجه دوبار، مرتبه اول در سال ۴۱۰ توسط گوت‌ها و بار دوم در سال ۴۵۵ توسط وندال‌ها شهر رم غارت شد.در سال ۴۷۶ آدوآکر فرمانده سپاهیان مزدوری که در ایتالیا در خدمت امپراتوری روم غربی بودند، رمولوس آگوستوس آخرین امپراتور روم غربی که کودکی بود را خلع کرده و به صورت اسمی و نه عملی ایتالیا را تحت کنترل روم شرقی اداره می‌کرد. این واقعه یعنی سقوط روم غربی را مبدأیی برای شروع قرون وسطا محسوب می‌شود.

جاذبه های تاریخی

برج پیزا

ایتالیا ، اروپا ، سفر به ایتالیا ، دانستنی های ایتالیا ، پول رایج ایتالیا ، جاذبه های دیدنی ایتالیا ، جاذبه های تاریخی ایتالیا ، چگونه به ایتالیا سفر کنیم ، برج پیزا ، ونیز ، آمفی تئاتر ، رم باستان ، رستوران های ایتالیا ، کافه های ایتالیا ، حمل و نقل در ایتالیا ، ”  آشنایی با ایتالیا

انسان جایزالخطاست چرا که هیچ انسانی کامل نیست. یک اشتباه در قرن ۱۱ میلادی باعث ساخت یک برج کج ۱۴۵۰۰ تنی گردید! این اشتباه محاسباتی بعدها نماد افتخار شهر شد اما در زمان ساختش طراح بیچاره اش به هیچ شکوه و افتخاری نرسید. برج کج پیزا شهرتی جهانی دارد و یکی از چند بنای تماشایی است که در مرغزاری به نام “زمین معجزه” ساخته شده است. بنایی دیگر به نام دومو که اوج هنر تزیین با سنگ مرمر است در نزدیکی برج کج پیزا قرار دارد. دومو بزرگترین تعمیدگاه ایتالیاست و معماری داخلی آن اوج هنر طراحی آکوستیک می باشد. آرامگاه کامپو یکی دیگر از بناهای “زمین معجزه” است که به خاطر داشتن مجسمه ها و تابوت های سنگی رومی اش مشهور شده است. این بناهای ترکیبی خیره کننده از سبک های معماری مختلف هستند، از جمله سنگ مرمرها با طرح های هندسی منظم به سبک کاشی کاری اسلامی، ستون های سبک رومی و طاقچه ها و برج های سبک گوتیک.

ونیز

آشنایی با ایتالیا

ونیز در قرن پنجم میلادی از مجموعه ۱۱۸ جزیره کوچک تشکیل شده است و در قرن دهم میلادی یکی از قدرت های نظامی دریایی اروپا به حساب می آمده است. تمام شهر ونیز یک شاهکار معماری بی نظیر است؛ حتی کوچک ترین ساختمان های ونیز هم دارای آثار هنری بزرگترین هنرمندان جهان از جمله گیورگیون، تیتیان، تینتورِتو، وِرُنیس و بسیاری دیگر می باشند.

ونیز یک تالاب بزرگ است با مساحتی برابر با ۵۰۰۰۰ کیلومتر مربع. از قرن پنجم میلادی که مردم ونیز برای فرار از هجوم بربرها به جزایر ماسه ای تورچِلو، جیسولو و مالاموکو پناه بردند طبیعت و تاریخ ونیز به هم پیوند خوردند. این پناهگاه های موقت کم کم تبدیل به سکونتگاهی دائمی شدند و جمعیت دهقان و ماهیگیر پناهنده به یک قدرت نظامی دریایی بدل گشتند. در طی قرن ها، ونیز همواره در حال گسترش بوده و همیشه از بازارهای خود در مقابل تهاجم تجاری عرب ها، ژنویی ها و ترک های عثمانی دفاع کرده است. ونیز همیشه با اقتدار تمامیت خود را به عنوان شهری روی آب حفظ نموده است.

آمفی تئاتر رم باستان

آشنایی با ایتالیا

بزرگترین آمفی تئاتر رم به دستور امپراطور “وسپاسیان” در سال ۷۲ بعد از میلاد در قسمت خشکی میان یک دریاچه در داخل قصر نِرو که داموس آریا نام داشت ساخته شد. با حمایت مالی امپراطور و شهروندان متمول رم، در این آمفی تئاتر نبردهای مرگبار گلادیاتورها و حیوانات وحشی به طور رایگان برای عموم مردم برگزار می شد. طراحی آمفی تئاتر به گونه ای بود که بتوان از آن به عنوان محلی عمومی برای نمایش، بهترین بهره را برد. آمفی تئاتر ۸۰ ورودی گنبدی شکل داشت که اجازه می داد بیش از ۵۵۰۰۰ تماشاگر به راحتی رفت و آمد کنند. اما این بنا زیبایی منحصربفرد خود را نیز داشت. طرح زیر آمفی تئاتر را در زمان افتتاحش در سال ۸۰ پس از میلاد نشان می دهد. این بنا شبیه آمفی تئاترهای دیگری بود که در دوران امپراطوری رم باستان ساخته شده اند. از برخی از این آمفی تئاترها نیز بقایای به جا مانده است: نلمز در افریقای شمالی، آریس در فرانسه و ورونا در شمال ایتالیا. با اینکه به دلیل عدم مراقبت صحیح و سرقت از آن طی سال ها بنا آسیب دیده است اما هنوز فَر و شکوه خود را حفظ کرده است.

بهترین زمان ممکن برای سفر به ایتالیا

بهترین زمان برای سفر به ایتالیا، از آوریل تا ژوئن (از ۱۲ فروردین تا ۹ تیر) و اواسط سپتامبر تا اکتبر (از ۲۴شهریور تا ۹ آبان) است. در این فاصله‌ی زمانی دمای هوا مطبوع و زندگی روستایی پر رونق است و کشور زیاد شلوغ نیست.از جولای تا اوایل سپتامبر (از ۱۰ تیر تا اواسط شهریور) که زمان تعطیلات ایتالیا است، این کشور پر از بازدید‌کننده و توریست می‌شود. قیمت هتل‌ ها هم در شهر‌هایی نظیر رم و فلورانس، در می و ژوئن (از ۱۰ اردیبهشت تا ۹ تیر) به بالاترین حد خود می‌رسند. قیمت هتل‌ها از ۱۰ اردیبهشت تا ۹ تیر به بالاترین حد خود می‌رسند.آگوست (۱۰ مرداد تا ۹ شهریور) بدترین ماه در اکثر مکان‌ها است. نه تنها همه جا به شدت گرم و کلافه کننده و شلوغ است بلکه به نظر می‌رسد کل کشور به تعطیلات و مسافرت رفته‌اند – به خصوص از ۲۴ مرداد به بعد- و بیش‌تر ایتالیایی‌ها کل ماه را مرخصی می‌گیرند. بسیاری از رستوران‌ها و هتل‌های خانوادگی و مراکز خرید تعطیل هستند به جز چشمه‌های آب‌گرم و سواحل و جزیره‌هایی که بیش‌تر ایتالیایی‌ها در تعطیلات به آنجا می‌روند

رستوران های شاخص د رایتالیا

. شام در میان خرابه‌ها: فلاویا ال ولاوودتو

 

ایتالیا ، اروپا ، سفر به ایتالیا ، دانستنی های ایتالیا ، پول رایج ایتالیا ، جاذبه های دیدنی ایتالیا ، جاذبه های تاریخی ایتالیا ، چگونه به ایتالیا سفر کنیم ، برج پیزا ، ونیز ، آمفی تئاتر ، رم باستان ، رستوران های ایتالیا ، کافه های ایتالیا ، حمل و نقل در ایتالیا ،

در بخش جنوبی شهر کشتی‌هایی قرار داردند که روزی روغن زیتون و ادویه‌جات را از شهرهای دوردست در امپراطوری روم به بندر رم حمل می‌کردند. امروزه در میان این کشتی‌های باستانی رستوران‌های مختلفی قرار دارد که یکی از آنها رستوران «فلاویو ال ولاوودتو» (Flavio al Velavevodetto) است و غذاهای کلاسیک فصلی رم را سرو می‌کند. در زمستان‌ها غذا در اتاق‌هایی غارمانند و در تابستان‌ها در تراس‌هایی که در طبقه‌ی بالای رستوران قرار دارد سرو می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم ابتدا با پیش‌غذاهای سرخ‌شده مانند «پولپته دی بولیتو» (polpette di bollito) که گوشت سرخ شده است شروع کنید. در بهار نیز دنده و کنگر فرنگی را امتحان کنید. پاستای کلاسیک و تیرامیسو را در این رستوران مزه کنید تا نظرتان در مورد دسر عوض شود.

غذای خوب نزدیک پانتئون: آرماندو آل پانتئون

آشنایی با ایتالیا
آشنایی با ایتالیا

با توجه به فاصله‌ی کم این رستوران از جاذبه‌ی توریستی محبوب «پانتئون»، جای تعجبی نیست که برای رفتن به رستوران «آرماندو آل پانتئون» مجبور باشید از قبل وقت بگیرید. صاحبان رستوران تمام ساعات کار خود را به تلاش برای سرو مواد غذایی تازه و باکیفیت اختصاص می‌دهند. همین باعث شده که از آرماندو در تمام مجلات توریستی نام برده شود. غذاهای ساده‌ای که سرآسپز «کلادیو گارجولی» به خاطر آنها مشهور شده شامل «اسپاگتی آلا گریچیا» که پاستا با گوشت، فلفل سیاه و پنیر سبک رومی است و همچنین پاستا با سیر، روغن و فلفل چیلی می‌شود. حتماً به این رستوران سر بزنید تا ببینید چرا رمی‌ها بیش از ۵۰ سال است به این رستوران علاقمند هستند.

ساندویچ و غذاهای لقمه‌ای: موردیه وای

وقتی بازار «تستاچیو» (Testaccio) در سال ۲۰۱۲ دوباره در فضایی بزرگ‌تر و مدرن‌تر بازگشایی شد، راه را برای ورود کسب و کارهای کوچک و جدید هموار کرد. گرچه بازارهای رم از دیرباز به فروش مواد غذایی خام می‌پرداختند اما «موردیه وای» (Mordi e Vai) که غرفه‌ای در جانب شرقی بازار را به خود اختصاص داده به فروش ساندویچ‌ها، اسنک‌ها و غذاهای آماده می‌پردازند که به صورت سرپایی و فوری صرف می‌شوند. این ساندویچ‌ها معمولاً از گوشت سرخ شده، کوفته یا گوشت آب‌پز که در سس گوجه فرنگی غلتانده شده‌اند پر می‌شوند. کوفته‌های سرخ شده این رستوران را نباید از دست داد.

کافه در ایتالیا

Hotel Danieli

هتل دانیلی در ونیز یکی از هتل های مجلل و بسیار شیک است که به دلیل امکانات مناسب رفاهی یکی از بهترین هتل ها محسوب می شود و در ایتالیا شهرت دارد. عنوان ۵ ستاره برای این هتل نشان دهنده برجستگی ها و ویژگی های این هتل برای یک اقامت عالی است پس بالاتر از آن هرگز هتلی نخواهید دید.
هتل دانیلی دارای ۲۲۵ اتاق است که هر اتاق دارای سرویس خاص کلاس خود است و می تواند به رفاه شما و خانواده تان و دوستان و همراهانتان کمک کند. اگر مشکل ارزی داشته باشید می توانید با استفاده از صرافی ها مشکلات ارزی خود را حل کنید اما برای امنیت بیشتر یک صرافی در هتل وجود دارد که می توانید ارز معتبر را از آن تهیه کنید.
همانطور که از هتل های پنج ستاره انتظار می رود اتاق های جلسه و کنفرانس در این هتل دایر است که از کیفیت خوبی برخوردار است.  اگر هم برای نگهداری فرزندتان مشکلی دارید می توانید به راحتی در مواقع ضروری فرزندتان را به سرویس نگهداری از اطفال بسپارید. سیستم ترنسفر فرودگاهی هم برای درخواست کنندگان دایر است پس نگران هیچ چیز در این هتل نباید بود.
در این هتل رستورانی وجود دارد که می توانید غذاهای مورد علاقه خود را سفارش دهید و بتوانید به راحتی در کنار عزیزانتان غذا را میل کنید. البته نا گفته نماند که سرویس های دیگری نیز در هتل وجود دارد که شما را از هر نوع مشقت دور می کند. برای افراد حساس به دود نیز اتاق های پاک در هتل دایر است

hotel le sirenuse

هنگام اقامت در سواحل آمالفی، بهترین هتل برای انتخاب، لوسیرنوس است. این هتل، منظره زیبایی از شهر قدیمی پوسیتانو دارد. لوسیرنوس با معماری قرن ۱۸ میلادی، چشم انداز فوق العاده زیبا و امکانات بسیار زیاد خود ستاره های زیادی را به سمت خود جذب می کند.
در این هتل، ستاره های مشهور دنیا می توانند در تراس ها خصوصی از زیبایی سفر لذت ببرند یا در رستوران هتل بهترین غذاها و نوشیدنی ها را میل کنند. این هتل در سال ۱۹۵۳ میلادی شهرت پیدا کرد که جان اشتاین‌بک نویسنده آن را به عنوان خانه ای معمولی که به هتلی درجه یک تبدیل شده است، توصیف کرده بود. ریسه ویترسپون و جیم تاث ماه عسل خود را در این هتل سپری کرده اند.

پول رایج و تفسیر جمعیت

آشنایی با ایتالیا

واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفر است و ۹۱٫۶ درصد مردم آن مسیحی هستند

سوغات معروف ایتالیا

این کشور ازنظر آثار هنری نیز غنای بسیار زیادی دارد، در کنار موزه‌ها و نمایشگاه‌های بی‌شمار در جای جای ایتالیا، از شهر میلان به‌عنوان پایتخت مد جهان یاد می‌شود. با سفر به ایتالیا و بازدید از این جاذبه‌ها، نوبت به تهیه سوغات می‌رسد. شهرهای رم، میلان، فلورانس و  ونیز از جمله مهمترین مقاصد گردشگری هستند و هرکدام مراکز خرید بسیاری را در خود جای‌داده‌اند. از جمله سوغاتی‌های معروف ایتالیا می‌توان به دست‌سازهای چوبی، برندهایی چون ورساچ، غندی و گوچی اشاره کرد که در ادامه به آنها بیشتر می‌پردازیم.

دست‌سازهای چوبی ایتالیا

ایتالیا هم مانند هر شهر و کشوری صنایع‌دستی مخصوص به خود را دارد که نشان از فرهنگ و هنر مردم محلی این کشور است. دست‌سازهای چوبی یکی از این صنایع‌دستی زیبای ایتالیا هستند. در جای جای ایتالیا می‌توان سراغ این صنایع‌دستی زیبا را گرفت و  به فروشگاه‌های عرضه‌ی این محصولات سری زد و از میان آن‌ها سوغات انتخاب کرد. در این میان همه با یکی از این عروسک‌های چوبی آشنا هستیم، پینوکیو که به‌عنوان بهترین سوغات ایتالیا می‌توان از آن یادکرد. زادگاه این عروسک ایتالیاست و فردی بنام کارلوکولودی، نویسنده‌ی این داستان زیبا، خالق شخصیت محبوب پینوکیو بود. اگر در پایتخت قصد خرید سوغات دارید، برای تهیه‌ی این عروسک زیبا و دیگر آثار دست‌ساز چوبی می‌توانید به فروشگاه بارتولوچی در شهر رم سری بزنید.

برندهای مشهور ایتالیا

آشنایی با ایتالیا

ایتالیا یکی از طلایه داران صنعت مد در جهان است و بهترین برندهای جهان را می توان در این کشور یافت. در ادامه به معرفی برخی از مهم ترین این برندها خواهیم پرداخت.

آب و هوا در ایتالیا

آب و هوا ایتالیا از بالا به پایین کشور در طول سال متفاوت است. به علاوه، با خطوط ساحلی طولانی و کوه ها، دما می تواند در عرض چند دقیقه تغییر یابد، همانطور که از شهری به شهر دیگر می روید.ایتالیا یک شبه جزیره با شکوه در اروپای غربی است و جزایر سیسیل و ساردینیا را پوشش می دهد. این کشور دارای خط ساحلی با دریاهای آدریاتیک و دریای تیررین است که هر دو جزء دریای مدیترانه هستند. ایتالیا مرزهای خود را در شمال با فرانسه، سوئیس، اتریش و اسلوونی به اشتراک می گذارد. از کوه های پر از برف در شمال تا گرمای سالانه در جنوب، ایتالیا دارای آب و هوای بسیار متنوع است. درجه حرارت زمستان در سراسر کشور از آلپ در شمال تا آب و هوای مدیترانه ای جنوب متفاوت است. در تابستان تفاوت بسیار کمتر مشخص است. تفاوت های بزرگی بین مناطق ساحلی و داخل کشور وجود دارد، به خصوص به دلیل افزایش ارتفاع. درجه حرارت پایین ثبت شده در ایتالیا ۲۹- درجه سانتی گراد است. همچنین موقعیت این مناطق طوری است که می تواند بسیار سردتر شود مثلا: ۴۵- درجه سانتیگراد در آلپ ثبت شده است. رکورد بالا ۴۶ درجه سانتیگراد در جنوب کشور است.ایتالیا یک کشور بسیار کوهستانی با کوه های آلپ در شمال و دامنه کوه Apennine است که به طور مستقیم در شبه جزیره گسترش می یابد و به بیش از ۲۰۰۰ متر میرسد. جزایر سیسیل و ساردینیا نیز کوهستانی هستند Etna با ۳۳۲۳ متر ارتفاع در سواحل شرقی سیسیلی قرار دارد. دشتهای جنوب آلپ تنها بخش مسطح کشور هستند.

 

چند نکته که قبل از سفر به ایتالیا باید بدانید!

ایتالیا یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی دنیا است. فرهنگ و هنر غنی و تاریخ باشکوه امپراطوری روم باستان طرفداران بسیاری از سراسر دنیا دارد. به علاوه مد و لباس در ایتالیای مدرن علاقه مندان بی شماری دارد به طوری که برچسب «ساخت ایتالیا» افراد زیادی را حتی در سرزمین های خودشان وسوسه می کند. تمامی این زیبایی ها و جاذبه ها باعث می شود سفر به ایتالیا در فهرست سفرهای گردشگران دنیا باشد.  دردسرها زمانی آغاز می شود که این گردشگران فکر می کنند، همه چیز را درباره ایتالیا می دانند و دیگر نیازی به جستجو و استفاده از تجربیات دیگران ندارند. غذایشان را در رستوران های ایتالیایی می خورند، در کافه ها لته ایتالیایی سفارش می دهند و با گفتن “Ciao” با دیگران ارتباط برقرار می کنند.

بسیاری از مسافران ایتالیا با این ذهنیت وارد کشور چکمه ای اروپا می شوند و وقتی مبالغ شارژ اضافی روی فاکتور رستوران ها را می بینند تازه متوجه می شوند، باید از قبل خود را برای چیزهایی آماده می کردند. مثلا این که سفارش لته در ایتالیا مساوی با دریافت یک لیوان شیر سرد است و “Ciao” ممکن است همان معنایی را ندهد که آن ها انتظار داشتند. توصیه های زیر به شما کمک می کند، تا با تجربه هایی مشابه سفر شما به ایتالیا خراب نشود و از همه مهم تر با هزینه هایی که انتظارشان را ندارید، رو به رو نشوید.

چند کلمه ایتالیایی یاد بگیرید

حتما در بسیاری از راهنماهای سفر به ایتالیا دیده اید که توصیه می کنند قبل از سفر به ایتالیا چند کلمه ایتالیایی یاد بگیرید. بسیاری از مردم وقتی می بینند که برای برقراری ارتباط با آن¬ها تلاش می کنید، احساس بهتری پیدا می کنند و حتی بعضی فروشنده ها در این حالت سریع تر کار شما را راه می اندازند. اما باید جانب احتیاط را هم در به کار بردن کلمات رعایت کنید.

“Ciao” در میان مردم غیر ایتالیایی سلام و خداحافظ معنا می شود و اغلب مردم فکر می کنند که می توانند از این کلمه برای آغاز و پایان دادن به صحبت های خود استفاده کنند. اما باید بدانید که در فرهنگ قدیمی ایتالیایی این کلمه معنایی معادل «نوکرم» یا «نوکرتم» در فرهنگ فارسی دارد. همان طور که شما در خوش بش های روزانه خود خصوصا به افراد بزرگتر همچین اصطلاحاتی را به کار نمی برید، باید در سفر به ایتالیا هم کمی جانب احتیاط را رعایت کنید. برای عرض سلام و آغاز صحبت با یک ایتالیایی از “salve” استفاده کنید و صحبت هایتان را با “buongiorno” در صبح و  “buona sera”در عصر به پایان ببرید.

آشنایی با ایتالیا

بلیط هایتان را تایید اعتبار کنید.

اغلب جابجایی های شهری و بین شهری در ایتالیا توسط قطار و اتوبوس انجام می شود. اما در ایتالیا خرید بلیط وسایل حمل و نقل عمومی به تنهایی کافی نیست. شما قبل از استفاده از بلیط ها باید آن ها را تایید اعتبار کنید. بسیاری از بلیط هایی که در ایتالیا به فروش می رسند، محدوده زمانی خاصی برای آغاز استفاده ندارند، برخی بلیط ها هم در مدت زمان مشخصی قابل استفاده اند و اگر آن ها را تایید اعتبار نکنید، فرقی با کسی که بلیط نخریده ندارید. دستگاه های تایید اعتبار بلیط را روی سکوهای انتظار، فرودگاه، خیابان ها و یا حتی بعضی اتوبوس ها می توانید پیدا کنید. در ضمن یادتان نرود که وسایل حمل و نقل عمومی در ایتالیا معمولا تاخیر دارند. پس برنامه هایتان را فشرده نچینید.

باید بدانید غذاهای ایتالیایی وجود ندارند!

ایتالیا از ۲۰ ناحیه با هویت و سنت های منحصربفرد آشپزی مخصوص به خود تشکیل شده است. مثلا پیتزا، غذای محبوب تمام جهان، از ناپل می آید. غذایی که شما در تمامی شهرهای ایتالیا می توانید آن را پیدا کنید. اما باید بدانید سفارش پیتزا در ونیز، یعنی محروم شدن از تمام غذاهای خاص منطقه ونیز که در هیچ کجای دیگر ایتالیا آن ها را نخواهید یافت. درباره غذاهای محلی هر منطقه اطلاعات کسب کنید، هر کدام از شهرهای ایتالیا غذاهایی منحصربفرد دارند، که بهترین شان تنها در همان شهر پیدا می شود. با نام پیتزا و پاستا خودتان را از این غذاهای بی نظیر محروم نکنید. هیچ غذای محلی خاصی مربوط به تمام مناطق ایتالیا وجود ندارد و نکته آخر درباره غذا خوردن در ایتالیا حق سرویسی است که تحت عنوان “coperto” باید روی فاکتورهایتان بپردازید. این مبلغ مثل حق سرویسی است که در ایران بابت نان و دورچین ها در رستوران ها می گیرند.شمال ایتالیا تحت سلطه آلپ است. مون بلان، بلندترین کوه غرب اروپا در ۴۸۱۰ متر، مرز بین ایتالیا و فرانسه را در شمال غرب کشور ایجاد می کند. کوه های دیگر بیش از ۴۰۰۰ متر ارتفاع دارند، از جمله مونته رزا و گران پارادیزو. بخش زیادی از این منطقه در تمام طول سال پوشیده از برف است و می توانید درجه حرارت بسیار سرد، گاهی اوقات تا ۳۰- درجه سانتیگراد را ببینید. در تابستان در مناطق زیر ۱۵۰۰ متر هوا گرم است. اسکی سرگرمی محبوب در کوه های ایتالیا است. در شمال ایتالیا به طور کلی از آب و هوای قاره ای با تابستان های گرم و زمستان های سرد لذت ببرید.

حمل و نقل شهری درایتالیا

آشنایی با ایتالیا

برای گردش در شبه جزیره ایتالیا بهترین راه را به شما پیشنهاد میکنیم. مسیرهای زیادی برای گردش در ایتالیا وجود دارند، در اینجا با گردشگران شیراز همراه باشید. ما به شما ‌میگوییم چطور می‌توانید ازوسایل حمل و نقل درون شهری استفاده کنید نمایید، خواندن این مطلب برای سفر به ایتالیا بسیار به کارتان خواهد آمد.

 

آشنایی با ایتالیا

سفر در ایتالیا با قطار

قطارهای ایتالیا معمولاً ارزان‌ قیمت هستند. اما متاسفانه قطارهای مربوط به مسیرهای اصلی و مخصوصاً قطارهای محلی بسیار شلوغ هستند. از آنجا که کارگران زیرخط فقر با استفاده از یارانه از قطارها استفاده می‌کنند، روزهای یکشنبه، قطارهای کمتری تردد می‌نمایند. از سوی دیگر، قطارها شما را درست به مراکز شهری می ‌برند. البته برخی استثنائات هم وجود دارند و آنها عبارتند از نواحی قسمت پایین شهر که قطارها نمی‌توانند از سراشیبی‌های تند آنها بالا بروند و خود را به مراکز عمده برسانند. در چنین مواردی، می‌توان برای رسیدن از یک ایستگاه قطار به ایستگاه بعدی، از اتوبوس استفاده کرد، در نظر داشته باشید که قطارهای تندرو، گران ‌قیمت هستند.

 

آشنایی با ایتالیا

اتوبوس‌ها در ایتالیا

آیا می‌توان در ایتالیا با اتوبوس به گردش پرداخت؟ پاسخ مثبت است و شرکت‌های تعاونی نیز وجود دارند که برای مسافت ‌های دوردست، اتوبوس دارند. با این وجود، در ایتالیا هیچ شبکه ملی اتوبوس وجود ندارد. در روستاهای کوچک و نواحی حاشیه ‌ای، تقریبا همیشه اتوبوس‌های محلی تردد می‌کنند و شما را به شهرهای بزرگ تر میرسانند تا بتوانید از خدماتی که در شهرهای کوچک خبری از آنها نیست، بهره ‌مند شوید. اما برنامه زمان ‌بندی محدود این اتوبوس‌ها، بیشتر برای افراد محلی مناسب است تا برای مسافران. می‌توان گفت قطار بهترین گزینه برای حمل و نقل در ایتالیا است. اما مکان ‌هایی در ایتالیا همچون سیسیل، محل تردد اتوبوس‌ هایی همچون خطوط سایس اتولاینی هستند. خط سیتابوس نیز به چندین منطقه سرویس ‌دهی می‌کند و در خصوص ایستگاه‌ها و خطوط آن، دارای یک انجمن پرسش و پاسخ به زبان انگلیسی نیز هست.

سفر در ایتالیا با هواپیما

برای مسافرت هوایی، خطوط هوایی کم ‌هزینه‌ای در ایتالیا وجود دارند. البته برای مسافت‌های کوتاه که می‌توان برای مثال با قطار در عرض ۳۰ دقیقه به مقصد رسید، استفاده از هواپیما به صرفه نیست. اما اگر قصد دارید از ونیز به سیسیل بروید یا از رم به ساردینیا، بهتر است از هواپیما استفاده کنید؛ چون احتمالاً استفاده از وسیله های نقلیه کندتر، برایتان گران ‌تر تمام خواهد شد.

نکاتی در مورد ایاب و ذهاب

نوعی خودروی کابلی معلق در ایتالیا وجود دارد که شما را تا ارتفاع زیادی بالا می‌برد و در زبان ایتالیایی فونیویا نامیده می‌شود. اگر این خودرو روی ریل قرار داشته باشد و شما را به ارتفاعات ببرد، فونیکولار نامیده می‌شود. اورویتو یک فونیکولار دارد که شما را تا مرکز شهر هم می‌برد. فونیویا شما را به پناهگاه بانوی مونتالگرو مربوط به سال ۱۵۵۹ واقع در بخش کوهستانی راپالو هم می‌برد.

تلفن های ضروری درایتالیا

آشنایی با ایتالیا

کشور ایتالیا با دانشتن بهترین دانشگاه ها در سطح جهانی و کیفیت آموزشی بالا جزء یکی از مقاصد پرطرفدار دانشجویی است. رعایت نکات ایمنی میتواند یک تحصیل لذت بخش را در این کشور برای دانشجویان فراهم سازد.دانشجویان میتوانند شماره تماس های ضروری را بدون پرداخت هزینه و کاملا رایگان از تلفن های عمومی بدون ارائه کارت تلفن و یا تلفن همراه شخصی بدون پرداخت هزینه تماس حاصل نمایند. شماره تلفن ۱۱۲که به عنوان یک شماره شناخته شده در تمام اتحادیه اروپا شناخنه میشود, شما را به نزدیک ترین مرکز اورژانس, آتش نشانی و یا پلیس ارتباط میدهد. در واقع اوپراتور طبق شرایط اضطراری شما را به نزدیک ترین مرکز خدماتی ارتباط میدهد. با این شماره میتوان در هر شرایط تهدید کننده ای تماس حاصل کرد. به عنوان مثال :

مشکلات پزشکی یا حادثه ناخودآگاه، صدمات شدید، درد قفسه سینه، تشنج

هر نوع آتش سوزی مانند خانه، ماشین

شرایط تهدید کننده حیات مانند جنایات

سایر شماره ها ضروری به شرح زیر میباشد :

ایتالیا ، اروپا ، سفر به ایتالیا ، 

پلیس ۱۱۲
اورژانس ۱۱۳
آتش نشانی ۱۱۵
تعمیرات اتومبیل ۱۱۶
فوریت های پزشکی ۱۱۸
کودک آزاری ۱۹۶۹۶
اپراتور بین المللی ۱۷۰

 

ل رایج ایتالیا ، جاذبه های

جاذبه های دیدیدنی ایتالیا ، جاذبه های تاریخی ایتالیا ، چگونه به ایتالیا سفر کن ، برج پیزا ، ونیز ، آمفی تئاتر ، رم باستان ، رستوران های ایتالیا ، کافه های ایتالیا ، حمل و نقل در ایتالیا ،

ارسال نظر

اولین نفری باشید که نظر می دهد. “آشنایی با ایتالیا”

شش + 18 =