Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

آتش سوزی در جنگلهای کالیفرنیا

آتش سوزی در جنگلهای کالیفرنیا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آتش سوزی کالیفرنیا به مرگبارترین آتش سوزی آمریکا از سال ۱۹۹۳ تبدیل شده است.

مقامات آمریکا از یک آزمایشگاه دی ان ای و گروههای انسان شناسی خواستند به شناسایی هویت قربانیان آتش سوزی کمک کنند. هنوز از سرنوشت ۲۲۰ نفر در شمال کالیفرنیا اطلاعی در دست نیست.

این در حالی است که وزش باد و شرایط خشک آب و هوایی, مناطق بیشتری را در روزهای آینده تهدید می کند.

مسئولان ایمنی شهری برای شروع بحث درباره روند بهبود و بازسازی, از منطقه پارادایز بازدید کردند. این در حالی است که بخش عمده تلاش ها که باعث ادامه فعالیت عادی شهر می شود, صورت گرفته است.

انتقال بقایای اجساد در پی آتش سوزی در پارادایس کالیفرنیا

در حالی که بازماندگان افراد ناپدیدشده در آتش سوزی در ایالت کالیفرنیا برای یافتن عزیزان خود پناهگاهها را جستجو می کنند, گروه امداد و نجات یکشنبه با تشدید تلاش ها برای یافتن اجساد در ویرانه ها در شهر پارادایس, بقایای دست کم یک جسد را کشف کردند.

شمار تلفات آتش سوزی در سراسر ایالت تاکنون بیش از ۳۱ نفر اعلام شده است. این در حالی است که ظاهراً به طور قطع این رقم افزایش خواهد یافت. پس از آنکه آتش سوزی بخشی از شمال کالیفرنیا را تخریب کرد, دست کم ۱۰۰ نفر ناپدید شدند.

دست کم پنج گروه امداد و نجات مشغول کمک به بازماندگان و جستجو در شهر ۲۷ هزار نفری پارادایس و مناطق اطراف آن هستند. بخش عمده شهر پارادایس, پنجشنبه گذشته در آتش سوخت.

این مقاله رو هم بخونید  سوپرمارکت کره‌ای هم به ایران آمد

افزایش کشته شدگان در آتش سوزی کالیفرنیا

­شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد شمار تلفات ناشی از وقوع آتش سوزی مهیب در ایالت کالیفرنیای آمریکا همچنان در حال افزایش است. وزش شدید باد در حال گستراندن هر چه بیشتر این آتش سوزی است . تاکنون سی و یک نفر بر اثر این آتش سوزی جان خود را از دست داده اند که بیست و یک تن از آنها در شمال کالیفرنیا کشته شدند.

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس۲۴، آتش سوزی شدید در اراضی جنگلی کالیفرنیا همچنان ادامه دارد. هزاران آتش نشان برای مهار آتش تلاش می کنند. جستجو برای یافتن کشته شدگان احتمالی در ویرانه های خانه ها و خودروهای سوخته ادامه دارد. تازه ترین آمار از کشته شدن دست کم بیست و نه نفر و ناپدید شدن ۲۲۸ نفر حکایت دارد.

آتش سوزی د ر ایالت کالیفرنیای آمریکا

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پارادایس، در دو آتش سوزی در کالیفرنیا دست کم سی نفر جان خود را از دست دادند که آمار کشته شدگان یکی از آن‌ها برابر با مرگبارترین آتش سوزی کالیفرنیا در سال ۱۹۹۳ با بیست و نه کشته است.

کوری هونئا کلانتر منطقه بات گفت: در آتش سوزی موسوم به کمپ فایر در شمال کالیفرنیا و در حوالی کوهستان سیرا نوادا شش جسد جدید کشف شد و به این ترتیب شمار کشته شدگان به ۲۹ نفر رسید.

در جنوب این ایالت در حوالی لس آنجلس و مالیبو هم آتش سوزی موسوم به ولسی فایر دو کشته برجای گذاشت است. اجساد آن‌ها درون یک خودرو در یک جاده اختصاصی کشف شد.

این مقاله رو هم بخونید  اجاره کشتی

بیش از دویست و پنجاه هزار نفر دستور تخلیه خانه هایشان را در مناطق گسترده‌ای در حوالی ساکرامنتو و در سواحل مشهور مالیبو دریافت کرده اند.

جری براون فرماندار کالیفرنیا در نشستی خبری در مورد این آتش سوزی گفت: متاسفانه پیش بینی‌ها نشان می‌دهد با خشکسالی و گرمای شدید همه این مشکلات تشدید خواهد شد. آتش نشانانی که با ولسی فایر مقابله می‌کنند خود را برای بازگشت بادهای خطرناک سانتا آنا (بادهای گرم و خشک) آماده می‌کنند که ممکن است موجب تشدید آتش سوزی شود.

 منبع: خبرگزاری صدا و سیما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz