Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

آبشار مارگون تعطیل شد

مسیر آبشار مارگون برای تمهیدات ترافیکی مسدود شده است

آبشار مارگون تعطیل شد: پیام فارس – فرماندار شهرستان سپیدان گفت: مسیر آبشار مارگون برای اعمال تمهیدات ترافیکی و اجرای عملیات عمرانی مسدود شده و تا ساعاتی دیگر بازگشایی خواهد شد.
شبیر زارع‌خفری در گفت‌وگو با ایسنا منطقه‌ی فارس، با تایید خبر مسدود شدن مسیر آبشارمارگون در شهرستان سپیدان این موضوع را اقدامی موقت و در راستای بهبود وضعیت دسترسی به این منطقه‌ی گردشگری طبیعی دانست.
وی خاطرنشان کرد: آبشار مارگون یکی از مقاصد گردشگری برای مردم استان فارس و حتی استان‌های همجوار محسوب می‌شود و این استقبال در فصل تابستان و روزهای پایانی هفته همواره بیشتر بوده لذا برای انجام اقدامات عمرانی و عملیات ترافیکی بهترین زمان روزهای ابتدای هفته است.
زارع‌خفری با بیان اینکه انجام عملیات عمرانی و تمهیدات ترافیکی در این منطقه با تصمیم دهیاری، شورا و فرمانداری اجرایی شده است، افزود: در حال تلاشیم تا هرچه سریعتر مسیر بازگشایی شود.
فرماندار سپیدان همچنین با اشاره به انتشار مطالبی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی و طرح اعتراض‌هایی نسبت به موضوع بسته شدن مسیر آبشار مارگون، برخی اظهارنظرها در خصوص علت مسدود شدن مسیر را کاملا رد کرد.
او گفت: اینکه گفته شده مسدود شدن مسیر آبشار مارگون به انتشار فیلمی در شبکه‌های مجازی ارتباط دارد صحیح نیست و مسدود شدن مسیر هیچ ربطی به فیلم مورد اشاره ندارد.
فرماندار شهرستان سپیدان با تصریح اینکه فیلم منتشر شده در فضای مجازی ناراحتی‌هایی را به‌دنبال داشت شده اما نمی‌شود جزء را فدای کل کرد، گفت: این مطنقه نیاز به پارکینگ، سرویس رفت و برگشت و موارد دیگری داشت که هم‌اینک در دست اقدام است.
به گزارش ایسنا، طی روزهای اخیر فیلمی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود و برخی افراد فعال در فضای مجازی مسدود شدن مسیر دسترسی به آبشار مارگون را به انتشار این فیلم نسبت داده بودند.
به گزارش ایسنا، آبشار مارگون واقع در شهرستان سپیدان و شمال غرب استان فارس، بزرگ‌ترین و مرتفع‌ترین آبشار چشمه‌ای جهان به‌شمار می‌رود که دمای آب آن حتی در گرم‌ترین ماه‌های سال کمتر از ۱۰ درجه سانتی‌گراد است.
این آبشار حدود ۷۰ متر ارتفاع و ۱۰۰ متر عرض دارد و از باشکوه‌ترین آبشارهای ایران به‌شمار می‌رود. منبع آب این آبشار رودخانه نیست بلکه هزاران چشمه‌ای است که از دل کوه می‌جوشد و از دیواره‌ها سرازیر می‌شود.
شهرستان سپیدان در تمام فصول سال یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری طبیعی استان فارس و نزدیک به شهر شیراز و ایران به‌شمار می‌رود که همواره شمار زیادی از گردشگران را به خود جذب کرده است.

این مقاله رو هم بخونید  تبریز انتخاب امروز گردشگری

منبع: سایت پیام فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Gardeshgaran Shiraz

Gardeshgaran Shiraz